KDE NÁS NAJDETE

Naše škola se nachází na okraji Českých Budějovic. Spojení je zajištěno městskou hromadnou dopravou DP města Českých Budějovic. Nejbližší zastávka u školy se jmenuje "Náměstí bratří Čapků". Jezdí zde linky číslo 5, 7, 15

MAPKA

Vybavení naší školy

Základní škola L. Kuby 48 sestává z komplexu několika budov, které jsou postupně modernizovány.

Ve třech pavilonech je celkem 23 kmenových učeben, 8 odborných učeben, 4 samostatné třídy školní družiny, baletní sál, kabinety, knihovna, nově vybavená sociální zařízení a další.
     Ve čtvrtém pavilonu jsou 2 tělocvičny s posilovnou, šatnami a sprchami.
     V posledním pavilonu se nacházejí prostory mateřské školy.

kmenové učebny

odborné učebny

počítačové pracovny

kabinety

tělocvičny a baletní sál

jídelna a kuchyň

další prostory školy

Historie naší školy

historické rožnovské budovyhistorické rožnovské budovy

Obec Rožnov byla samostatnou obcí. V roce 1912 zde žilo 525 Němců a 262 Čechů. Děti místních občanů navštěvovaly buď místní školu německou, nebo chodily do školy v Českých Budějovicích. V roce 1912 byla otevřena menšinová Česká soukromá škola obecná v Rožnově.

Po vzniku samostatné ČSR rostl počet obyvatel české národnosti a vznikla potřeba nových školních učeben. V roce 1927 byla otevřena veřejná měšťanská škola. V roce 1940 byla školní budova zabrána německou armádou a třídy rozmístěny po soukromých domech. Po osvobození v květnu 1945 bylo opět zahájeno vyučování v budově. Vládním nařízením ze dne 26.7.1948 byl uzákoněn nový školský zákon č. 196/1948 Sb., kdy byl změněn název na "Střední škola". Počet dětí se zvyšoval, budova nestačila a proto byly některé třídy umístěny v soukromých domech v Rožnově na 6 místech.

V roce 1969 byly otevřeny nové pavilony školy - učebnový pavilon 2.stupně, učebnový pavilon se školní jídelnou, dvě tělocvičny, školní hřiště a školní zahrada. V roce 1985 byl svépomocí postaven pavilon školní družiny.

Od 1.1. 1995 je ZŠ právním subjektem.

historické rožnovské budovyhistorický trolejbus
původní budova školybudova školy s přístavbou

SNÍMKY BÝVALÝCH ŽÁKŮ ŠKOLY A STARÉ SNÍMKY ROŽNOVA