1.třída - 386 102 378

Akce MŠ – prosinec

aktualizováno: 26.12.2018

Halloween

obrazek         Stejně jako minulý rok se naše školka na začátku listopadu proměnila ve strašidelný hrad, ve kterém se v pátek 2.11. sešla strašidla, kostlivci a čarodějnice z celého Rožnova. Společně jsme si zatancovali, pojedli, popili a vyrobili jsme si krásné halloweenské dekorace. Už se těšíme na příští rok.

aktualizováno: 15.11.2018       fotogalerie

Sportovní den

obrazek         Dne 19.10. se děti v MŠ účastnily sportovního dne. Děti jsme rozdělili do osmi skupin, které mezi sebou závodily ve čtyřech disciplínách. Děti skákaly panáka, házely míčem přes síť, běhaly překážkovou dráhu a jezdily na odrážedlech. Všechny děti si za parádní výkon zasloužily medaili, a to nejlepší družstvo obdrželo diplomy a nafukovací balónky.

aktualizováno: 26.10.2018       fotogalerie

Akce MŠ – HALLOUWEEN

aktualizováno: 19.10.2018

Akce MŠ – listopad

aktualizováno: 19.10.2018

Myšky na švestkových trzích

obrazek         Myšky se 11.9 vydaly na náměstí, podívat se na švestkové trhy. Obdivovaly spoustu tradičních věcí, dřevěné hračky a korálky pro maminky. Někteří koupily i dárečky domů. Trhy se nám líbily, ale mrzelo nás, že na nich neprodávali žádné švestkové produkty.

aktualizováno: 17.10.2018       fotogalerie

Výlet do lesa

obrazek         Dne 10.10 se Myšky a Žabky jely podívat do lesa na Včelné u ČB. Jejich úkolem bylo chodit v lese po vyznačené trase a hledat kartičky s úkoly. Poslední kartička odkryla tajemství pokladu a děti našly v lese ukrytý poklad. Poté postavily zvířátkům domečky z klacíků a nakonec jsme si chvilku pohráli na hřišti, které tam mají opravdu krásné. Počasí nám přálo a z výletu máme krásné zážitky.

aktualizováno: 17.10.2018       fotogalerie

Tvoření z hlíny

obrazek         Po celý podzim s Beruškami tvoříme z keramické hlíny. Postupně vytváříme žížalky a pavouky, kteří poté budou bydlet v naší kouzelné školkové zahradě, nedaleko hmyzího hotelu. Držte nám palce, ať nám jde práce pěkně od ručiček.

aktualizováno: 15.10.2018       fotogalerie

Žížalárium

obrazek         Minulý týden jsme se ve třídě Berušky s dětmi bavili o půdě. Na zahradě jsme si nalovili žížaly, které jsme poté sledovali pod lupou. Dětem se žížaly tak moc líbily, že jsme se rozhodli založit žížalárium, neboli domeček pro žížaly. Do veliké sklenice na zavařování jsme společně navrstvili písek, kompost a hlínu. Nakonec jsme do hlíny nechali zavrtat 10 dlouhých vypasených žížal. Nyní naše kamarádky můžeme každý den pozorovat a krmit. Berušky jsou šťastné, že se mohou o někoho starat.

aktualizováno: 15.10.2018       fotogalerie

Akce MŠ – říjen

aktualizováno: 26.9.2018

Štrůdlování třída žabky fotogalerie z akce
Kompostování s žížalou Julií- Cassiopeia fotogalerie z akce
Zahrada- poslední vyjížďka na motorkáchL fotogalerie z akce
Vyjížďka na motorkách fotogalerie z akce
Stavění domečků v lesíku fotogalerie z akce
Planetarium fotogalerie z akce
Ochutnávka ovoce- poznáš co jíš fotogalerie z akce

aktualizováno: 8.10.2018

TYFLOHLÍDEK

TYFLOHLÍDEK – projekt Tyflokabinetu České Budějovice
Dne 2. 10. 2018 v 9 hod. proběhne v Mateřské školce screening zrakových vad.

aktualizováno: 18.9.2018

Štrůdlování

obrazek         Jelikož jablíček máme na zahradě spousty, rozhodli jsme se s dětmi upéct voňavý štrůdl.
     Trošku jsme podváděli, protože jsme těsto koupili už vyválené, ale práce bylo i přesto dost.
     Nejdříve jsme jablíčka oloupali, nastrouhali, položili na těsto, pocukrovali, posypali skořicí a nakonec zabalili a potřeli vajíčkem, aby byl štrůdl krásně zlatý.
     Každý měl nějakou funkci a něco si vyzkoušel.
     Poté, co nám štrůdlíky upekly paní kuchařky v kuchyni, jsme si je snědli hned po obídku.
     Už se těšíme na další pečení :-)

aktualizováno: 18.9.2018       fotogalerie

Informační schůzky pro rodiče:

10. 9. 2018 15:30 - Berušky
11. 9. 2018 15:30 - Žabky