Soutěží s Baltíkem je několik v každém školním roce.

Tvůrčí soutěže

Nejvýznamnější tvůjčí soutěž je B + B - což je Mezinárodní tvůrčí programátorská Baltík a Baltazar Soutěžící své programy připravují dlouho dopředu, Nejlepší jsou vybráni a prezentují svá dílka na Fakultě informačních technologií v Brně.
Výherci získávají i hodnotné ceny - např flash disky, předplatné časopisů s počítačovou tematikou, počítačové hry, tiskárny, sluchátka, myši,...... Ceny získává každý soutěžící, který v Brně své programy prezentuje.

Další tvůrčí soutěže jsou Vánoční - programy na vánoční témata žáci opět připravují samostatně ve škole či doma, nejlepší za školu posíláme organizátorům a ti je pak vyhodnovují. Ceny získávají první tři nejlepší soutěžící - flash disk, počítačové hry, CD Romy.

Programovací soutěže s připravenými úkoly

Nejvýznamnější je Mezinárodní programátorská soutěž, jejíž celostátní kolo je každý rok na jaře.
Sponzory jsou např. SGP Systém, Microsoft, Czechcomputer, EMPIRE, Russell Athletic a další.

Ceny jsou opět velmi hodnotné - vítěz získal notebook, další ceny byly opět flash disky, tiskárny, scannery, optické myši, sluchátka a spousta dalších.
Každý soutěžící si odnesl nějakou cenu a hlavně nezapomenutelné zážitky.

Přátelské soutěže

Další programovací soutěže se pořádají v regionech, my jsme se v letošním školním roce zúčastnili Podkrušnohorského setkání Baltíků , kde děti též programovali podle zadaných úkolů. Každý si opět odvezl nějakou cenu.
Také naše škola v červnu 2006 požádala malou soutěž nazvanou Povltavské setkání Baltíků. Zúčastnili se jí žáci z Bíliny, Prahy, Strakonic.
Ve školním roce 2006/2007 opět vyrazíme na malé soutěže a to v prosinci do Strakonic a v lednu do Bíliny.