ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, L. Kuby 48, České Budějovice
FAKULTNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA

KDE NÁS NAJDETE


Naše škola se nachází na okraji Českých Budějovic. Spojení je zajištěno městskou hromadnou dopravou DP města Českých Budějovic. Nejbližší zastávka u školy se jmenuje "Náměstí bratří Čapků". Jezdí zde linky číslo 5, 7, 15

MAPKA

Vybavení naší školy


     Základní škola L. Kuby 48 sestává z komplexu několika budov, které jsou postupně modernizovány.


     Ve třech pavilonech je celkem 23 kmenových učeben, 8 odborných učeben, 4 samostatné třídy školní družiny, baletní sál, kabinety, knihovna, nově vybavená sociální zařízení a další.
     Ve čtvrtém pavilonu jsou 2 tělocvičny s posilovnou, šatnami a sprchami.
     V posledním pavilonu se nacházejí prostory mateřské školy.

kmenové učebnyodborné učebnypočítačové pracovnykabinety


<

tělocvičny a baletní sáljídelna a kuchyňdalší prostory školy
Historie naší školy


historické rožnovské budovyhistorické rožnovské budovy

      Obec Rožnov byla samostatnou obcí. V roce 1912 zde žilo 525 Němců a 262 Čechů. Děti místních občanů navštěvovaly buď místní školu německou, nebo chodily do školy v Českých Budějovicích. V roce 1912 byla otevřena menšinová Česká soukromá škola obecná v Rožnově.

      Po vzniku samostatné ČSR rostl počet obyvatel české národnosti a vznikla potřeba nových školních učeben. V roce 1927 byla otevřena veřejná měšťanská škola. V roce 1940 byla školní budova zabrána německou armádou a třídy rozmístěny po soukromých domech. Po osvobození v květnu 1945 bylo opět zahájeno vyučování v budově. Vládním nařízením ze dne 26.7.1948 byl uzákoněn nový školský zákon č. 196/1948 Sb., kdy byl změněn název na "Střední škola". Počet dětí se zvyšoval, budova nestačila a proto byly některé třídy umístěny v soukromých domech v Rožnově na 6 místech.

      V roce 1969 byly otevřeny nové pavilony školy - učebnový pavilon 2.stupně, učebnový pavilon se školní jídelnou, dvě tělocvičny, školní hřiště a školní zahrada. V roce 1985 byl svépomocí postaven pavilon školní družiny.

Od 1.1. 1995 je ZŠ právním subjektem.

historické rožnovské budovyhistorický trolejbus
původní budova školybudova školy s přístavbou

           SNÍMKY BÝVALÝCH ŽÁKŮ ŠKOLY A STARÉ SNÍMKY ROŽNOVA     

Partnerská školaDigitální vzděláváníNaše úspěchyPráce žákůŠkola spolupracuje