ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, L. Kuby 48, České Budějovice
FAKULTNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA

Výtvarná soutěž „ Voda štětcem a básní“


skola         V měsíci dubnu jsme se zúčastnili po devíti letech 13. ročníku soutěže a názvem „ Voda štětcem a básní“, kterou pořádá státní podnik Povodí Moravy. Tentokrát bylo zadané velmi pěkné téma Voda a plavba.
     Soutěže se zúčastnilo 94 škol, poslaly 1232 děl. Naše práce sice nebyly zařazeny do soutěže, protože nejsme z regionu povodí Moravy, ale práce našich žákyň 7. ročníku se porotě tak líbily, že vybrala dvě, které obdrží pamětní list.
skola  

aktualizováno: 31.05.2018      Fotogalerie


Šumavské šelmy 2017


obrazek         V listopadu byla vyhodnocena soutěž Rok šelem, kterou vyhlásil Národní park Šumava. Do soutěže bylo zasláno více než 600 obrázků šelem, které žijí v našich lesích.
      Dagmar Jiroušková ze 7.B obsadila 5. místo v páté kategorii s prací s nazvanou Smutná liška.
      Autorka získala diplom, věcné ceny a byla pozvána na slavnostní vyhodnocení, součástí programu bylo i pozorování šumavských vlků. Všechny oceněné obrázky jsou vystaveny v informačním středisku Kvilda.

aktualizováno: 23.11.2017       fotogalerie


Pomůcky na výtvarnou výchovu pro žáky II. stupně ZŠ


Seznam pomůcek na výtvarnou výchovu pro žáky 2. stupně pro školní rok 2017/2018.

aktualizováno: 29.8.2017


Evropa ve škole


     Literární a výtvarnou soutěž Evropa ve škole vyhlašuje každoročně Ministerstvo školství , mládeže a tělovýchovy ČR, soutěž probíhá od r.1992. Většinou se účastníme výtvarné části ,ale letos jsme udělali výjimku. Dagmar Jiroušková (6.B) se zúčastnila literární části soutěže . S textem Čauky,mňauky, pořád věřím na báchorky ( k tématu Tak se slaví u nás v Evropě ) obsadila 2.místo v krajském kole soutěže.
     Děkujeme za reprezentaci a gratulujeme.
     VÝSLEDKOVÁ LISTINA

aktualizováno: 24.4.2017


Literárně-výtvarná soutěž na téma "Co je agrese?"


obrazek         Chceme Vám pogratulovat k úspěšnému umístění vaší žákyně Dagmar Jirouškové v naší literárně-výtvarné soutěži na téma "Co je agrese?". Zároveň si velmi vážíme Vašeho zájmu a spolupráce s naší organizací. Doufáme, že se příští rok opět zapojíte do dalšího ročníku soutěže. Můžeme Vám slíbit, že bude ve hře opět zajímavé téma i atraktivní ceny.
      Mnoho dalších podobných úspěchů THEIA - krizové centrum, o. p. s.

aktualizováno: 28.6. 2017       fotogalerie


Ocenění žáci na magistrátu města České Budějovice


obrazek         Nejlepěí žáci základní škol převzali ve středu 22.6. ocenění za své úspěchy ve školním roce 2016/2017 z rukou 1. náměstka primátora Mgr. Petra Podholy.
Z naší školy byli oceněni:
Jan Franěk 9.A za úspěchy v matematice
Dagmar Jiroušková 6.B za úspěchy v oblasti literární
MatyášHronek 6.B, Tobiáš Brode 5.A, Daniel Stránský 4.V za úspěchy v programování

Všem oceněným gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy!!

aktualizováno: 23.6. 2017       fotogalerie


Výtvarná soutěž


obrazek        Národní park Šumava , který je už 25 let chráněným ostrovem zachovalé přírody ve střední Evropě, vyhlásil k výročí výtvarnou soutěž nazvanou "Šumava- domov vzácných živočichů a rostlin."
     Do soutěže bylo zasláno 453 výtvarných prací, které byly vyhodnoceny pětičlennou komisí, zastoupenou pedagogy, zástupci Správy NP Šumava a DDM.
     Naši školu reprezentovala na soutěži Lucie Cvikrová z 9.B a za svou kresbu „Rys ostrovid- dívám se na vás" získala 1. místo ve čtvrté kategorii.
obrazek

aktualizováno: 17.10.2016


Pomůcky na výtvarnou výchovu pro žáky II. stupně ZŠ


Seznam pomůcek na výtvartnou výchovu pro žáky 2. stupně pro školní rok 2016/2017.

aktualizováno: 1.9.2016


Město snů – předávání cen

soutez         Ve čtvrtek 16. června v Kině Kotva proběhlo slavnostní předávání cen.
     Dagmara Jiroušková (5.B) získala cenu za 1. místo v literární kategorii a za 2. místě ve výtvarné kategorii.
     Výstava z vítězných prací bude uspořádána v termínu 20. 6. – 20. 7. 2016 v kavárně a restauraci zdravé výživy Slunce na Krajinské ulici.

aktualizováno: 21.6.2016     FOTOGALERIE


VELKÝ ÚSPĚCH NAŠICH VÝTVARNÍKŮ na 14. ročníku festivalu NaturVision

skola        V letošním roce se uskutečnil již 8. ročník oblíbené dětské výtvarné soutěže „Máme rádi zvířata“. Tématem letošního ročníku byly „Sladkovodní a mořské ryby“.
     Do soutěže bylo zasláno přes 300 obrázků z 21 škol z celé České republiky. Z těchto jich odborná porota vybrala celkem 40, které byly po celou dobu festivalu vystaveny v MěKS Vimperk.       výsledková listina
     Celkovou vítězkou se stala patnáctiletá Helena Káplová ze ZŠ L. Kuby (České Budějovice), která od zástupce Sdružení Stanislavy Chumanové pana Vladimíra Váchy převzala cenu, kterou sdružení uděluje celkovému vítězi již od samého počátku této soutěže.

aktualizováno: 8.10.2015       fotogalerie       oficiální stránky soutěže


Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

skola        Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice (MDVV Lidice) byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech.
     Tato původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou nejen mezi dětmi a učiteli u nás, ale doslova v celém světě. V posledních letech do výstavy přichází pravidelně více než 25 000 velice kvalitních výtvarných děl od dětí nejen z České a Slovenské republiky, ale i z dalších 60 - 70 států, včetně exotických zemí jako jsou Čína, Japonsko, Filipíny, Indie, Keňa, Malajsie, Srí Lanka nebo Zimbabwe.
     Výsledky soutěže ZDE
     Mezi oceněnými účastníky byla i Lucie Krejsová z 8.B. výtvarná práce

aktualizováno: 12.5.2015


Výtvarná soutěž VODA ŠTĚTCEM A BÁSNÍ

skola        V dubnu jsme se zúčastnili 9. ročníku výtvarné a literární soutěže VODA ŠTĚTCEM A BÁSNÍ.
     Eliška Sklenářová (6.B) záskala věcnou cenu za koláž nazvanou Vodník - vládce jihočeských vod.
stránky soutěže

aktualizováno: 23.6.2014


Krajské kolo soutěže Evropa ve škole – výtvarná soutěž


soutez        Zúčastnili jsme 23. ročníku se výtvarného, literárního a soutěžního projektu EVROPA VE ŠKOLE.
     Motto soutěže tohoto ročníku souvisí s vyhlášením roku 2014 jako Evropského roku vědy.
     Žákyně 9. ročníku M.Říhova, Š. Veselá získaly čestné uznání za kresby na téma "Neprobádané hlubiny".
Výsledky
Diplomy
skola

aktualizováno: 25.3.2014


ŘEKNI DROGÁM NE!!


foto foto foto foto

aktualizováno: 14. 3. 2014      fotogalerie


Výtvarná soutěž Always green, always blue

skola         Galerie a centrum výtvarné tvořivosti v Turíně v Polsku vyhlásilo vloni 17.ročník mezinárodní výtvarné soutěže s názvem "Always green, always blue" (trvale zelená, trvale modrá).
     Soutěže se zúčastnilo 26 367 výtvarných prací z 52 zemí. Do soutěže jsme poslali práce 6. a 7. ročníku (loňského) a získali jsme diplom za účast naší školy v soutěži.
     Účastníci soutěže: M. Fabiánová, N.Linhartová, M.Frank, K.Šavlová, E.Marešová, M.Babka, P.Dvořáková, Káplová, E Kubovcová, Z.Mlsová, M.Krigarová, K.Šindelářová, D.Vlčková.

aktualizováno: 21.1.2014


Výtvarná soutěž ČESKO MÝMA OČIMA

skola         V sobotu 22.6.2013 se konal finálový večer celostátní soutěže ČESKO MÝMA OČIMA.
     Ocenění účastníci zde obdrželi gratulaci a ceny z rukou velvyslance Norského království v ČR pana JENSE EIAASE.
Za umístění v bronzovém pásmu II. kategorie obdržela diplom SABINA DOMÍNOVÁ z 9.B

aktualizováno: 26.6.2013 &


Výtvarná výchova v 8.A

skola         Při hodině výtvarné výchoy žáci na svých netboocích pracovali s webovými aplikacemi, ve kterých vytvářeli zajímavé grafity a sypané obrázky.
     V přiložené galerii si můžete prohlédnout jejich dílka.
     Aplikace na vytváření grafiti naleznete zde
     Aplikace na vytváření sypaných obrázků zde

aktualizováno: 18.6.2013       galerieVÝTVARNÁ SOUTĚŽ "ČESKO MÝMA OČIMA – 2013"

     Výtvarná soutěž "ČESKO MÝMA OČIMA – 2013" probíhala od 1. 2. 2013 do 30. 4. 2013. Zúčastnilo se celkem 7 215 soutěžních příspěvků mladých výtvarníků z nejrůznějších typů škol základních, uměleckých i středních. Témata byla věnována představení českých specifik – nejmladší výtvarníci (I. kategorie – nižší stupeň základních škol) zachytili české tradice a lidovou slovesnost prostřednictvím ryze českých pohádkových příběhů a postav, které děti v Norsku neznají. Žáci vyššího stupně základních škol (II. kategorie) ztvárnili krásná místa v České republice, architektonické skvosty a památky, díky nimž si diváci ve Skandinávii lépe představí naši zemi. Poslední, III. kategorie – středoškoláci do 18 let se věnovali představení osobností z českých dějin, ale i současnosti, osobností z oblasti umění, vědy, historie či politiky, kterých si pro jejich činy a přínos mladí lidé v České republice váží.
     Vyhodnocení odborné poroty naleznete v tabulkách níže. Z těchto finalistů budou jmenováni vítězové, a to na slavnostním vyhlášení dne 22. června 2013 v 18.00 hodin v Městském divadle Žďár nad Sázavou. Ocenění z rukou velvyslance Norského království v ČR pana Jens Eikaas obdrží deset nejlepších z každé kategorie (zlaté pásmo), oceněni budou také pedagogové za vynikající vedení, školní kolektivy, uděleny budou ceny odborné poroty i organizátora soutěže – občanského sdružení Kulturní mosty. Z finálových prací bude na slavnostním vyhlášení vytvořena vernisáž výstavy, která bude putovat následně i do Norska.
     Výsledky soutěže - FINALISTÉ
     Mezi finalisty je i Sabina Domínová z 9.B s prací "Český Krumlov – tančící věže"
Gratulujeme!!

aktualizováno: 23.5.2013


Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

skola        Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice (MDVV Lidice) byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech.
     Tato původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou nejen mezi dětmi a učiteli u nás, ale doslova v celém světě. V posledních letech do výstavy přichází pravidelně více než 25 000 velice kvalitních výtvarných děl od dětí nejen z České a Slovenské republiky, ale i z dalších 60 - 70 států, včetně exotických zemí jako jsou Čína, Japonsko, Filipíny, Indie, Keňa, Malajsie, Srí Lanka nebo Zimbabwe.
     Výsledky soutěže ZDE
     Mezi oceněnými účastníky byla i Petra Hejnová z 6.B. výtvarná práce

aktualizováno: 23.5.2013


3. ročník výtvarné soutěže LESY A PŘÍRODA KOLEM NÁS

skola        Třetího ročníku výtvarné soutěže LESY A PŘÍRODA KOLEM NÁS se zúčastnili žáci sedmých tříd.
     V místním kole, které probíhalo v Jihočeské vědecké knihovně získala Štěpánka Čechová diplom za 1. místo v kategorii žádi 7. - 9. tříd.

aktualizováno: 16.5.2013


Výtvarná soutěž Reich mir deine Hand („ Podej mi svou ruku“)

skola         Muzeum dětského výtvarného umění v Berlíně (Kinderskunst- Museum) u příležitosti 20. výročí vzniku muzea uspořádalo v letošním roce osmou světovou výstavu dětského umění pod názvem Reich mir deine Hand („ Podej mi svou ruku“).
      Zúčastnit se mohli děti a mladí lidé ze všech zemí ve věku od 3 do 17 let. Na karton ve velikosti 21 x 15 cm měli obkreslit svou ruku. Plochu ohraničenou obrysy ruky i plochu kolem ní pak měli autoři pokreslit dle vlastní fantazie a na zadní stranu kartonu napsat pozdrav neznámému bližnímu.
      Některé práce vytvořené našimi žáky jsme vybrali a zaslali do muzea, kde budou vystaveny do roku 2014.
      Účastníci výstavy: Kateřina Švamberková, Jiří Jindra 7.A Denisa Trojáková, Františka Jíchová 7.B Katka Mlsová, Zuzana Mlsová, Kristián Vožický 7.C Kateřina Kuzbová 8.A Andrea Lisová 8.B Denisa Foitlová, Olga Thondieková 9.A Anastázie Ševčíková a Lenka Prennerová
      stránky soutěže - pro práce našich žáků se proklinete: NEWS, dále Bildervorschau, dále najdete Europa, Tschechien.

aktualizováno: 4.3.2013      fotogalerie


Výtvarná soutěže "Má země a svoboda"

skola
zdroj Autor: Rémi Diligent
       V lednu 2013 se žáci 9. ročníku zúčastnili 7. ročníku výtvarné soutěže "Má země a svoboda".
     David Dašek získal 3. místo ve své kategorii.
Výtvarné práce budou vystaveny v Galerii Karolina UK v Praze od 25. 2. 2013 do 7.3.2013
     Pozvánka na vernisáž
     Výsledková listina
  skola

aktualizováno: 19.2.2013     oficiální stránky soutěže


Naše škola podporuje centrum Bazalka

skola        V průběhu měsíce září žáci I. a II. st. MŠ a ZŠ L. Kuby se zúčastnili výtvarné soutěže Staň se hvězdou pexesa. Všichni kreslili obrázky na téma Volný čas v pohybu. Ze 700 prací byli vybráni a hvězdami se stali: Daniel Čížek, Nicole Haanová, Melichar Konečný, Monika Marková, Jan Seifert, Šárka Toufarová, Johana Vožická. Adéle Bílé, Michalu Gajzlerovi, Melicharovi Konečnému a Šárce Toufarové přálo štěstí při losování o věcné ceny.
    V sobotu 10.11.2012 ve 14.00 se konala slavností vernisáž v domě U Beránka, kde také probíhal pexesový turnaj. Všichni přítomní se dobře pobavili a podpořili správnou věc. Možnost zhlédnutí vystavených prací je do 17.11.2012 a od 1.12.2012 výstava poputuje do prostor IGY centra, kde se Hvězdné pexeso pokřtí.
stránky soutěže
PEXESO

aktualizováno: 14.11.2012     fotogalerie


V KNIZE UKRYTÉ

skola        V dubnu 2012 jsem se zúčastnili s žáky 2. stupně projektu "V KNIZE UKRYTÉ...", který pořádala Alšova jihočeská galerie.
     Za výtvarné práce jsme získali certifikát za účast v projektu.
  skola

aktualizováno: 2012     fotogalerie z vernisáže


Výtvarná soutěž EVROPA VE ŠKOLE

skola        Výsledky celostátního kola projektu EVROPA V ŠKOLE: naše práce 9. ročníku portupovaly z krajského kola do ústředního, kde získala Růžena Russfellová (9.A) ocenění Pamětní list.
     Všechny výtvarné a literární práce jsou vystaveny ve Veselí na Moravě.
     Výsledková listina (oceněná žákyně na str.4) zde
  skola
Růžena Russfellová 9.A

aktualizováno: 12.6.2012     stránky projektu


Výtvarná soutěž "Krásná jako kvítka je ta země..."

skola        V loňském roce jsme se zúčastnili 21. ročníku Mezinárodní soutěže dětí MŠ a ZŠ a nižších ročníků gymnázií v oboru kresby a grafy "Krásná jako kvítka je ta země..."
     Do soutěže bylo zasláno 2 718 prací. Naše škola získala Diplom za úspěšnou účast za práce žáků Rudolfa Švarce a Jana Vyžrálka (8. ročníky)
     Práce jsou vystaveny ve výstavní síni Viléma Wünscheho v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově.
  skola

skola

aktualizováno: 6.9.2011


Mezinárodní dětská výtvarná výstava LIDICE 2011

skola
Martina Štojdlová 8.A
       pro 39. ročník soutěže zvoleno téma: TADY BYDLÍM, TO JSEM JÁ
     Soutěžící se mohli výtvarně vyjádřit v těchto oblastech
* moje země, její přírodní, památkové a historické zajímavosti a odlišnosti
* památky chráněné organizací UNESCO v mojí zemi
* město, vesnice, kde žiji, kde to mám rád
* můj dům - místo, kde bydlí moje rodina
* můj pokoj - moje království
* místo, kde bych chtěl bydlet
     Z naší školy byly oceněny 2 dívky: Jaroslava Leyerová z 8.B a Martina Štojdlová z 8.A. Gratulujeme!!!
  skola
Jaroslava Leyerová 8.B

aktualizováno: 11.5.2011     ocenění účastníci


obrazová pozvánka na výstavu "Škola pro 21. století"


foto foto foto foto

skola
       Ve dnech 19. dubna 2011 až 11. května 2011 pořádá naše škola výstavu v prostorách budovy radnice MAGISTRÁTU MĚSTA České Budějovice v přízemí.
     Zahájení výstavy je 19.4. ve 13.00 vernisáží, konec 11.5. 2011.
     Obsahem výstavy jsou:
informace o škole - zejména o projektu Vzdělání 21;
informace o kroužcích - hlavně o úspěších našich žáků v programování v jazyce Baltík;
výstava výtvarných a keramických prací našich žáků.

     Zveme všechny rodiče a přátele školy ke zhlédnutí naší výstavy!!

aktualizováno: 7.5.2011    pozvánka na výstavu     fotogalerie z výstavy


Ryby, ryby a zase ryby - VV v 9.A


foto foto foto foto

aktualizováno: 12.11.2010    fotogalerie


Vernisáž výstavy Recyklart

skola        Již jsme informovali o účasti naší školy v projektu RECYKLART. Vernisáže výstavy Recyklart, která se konala v Alšově jihočeské galerii 27.11., se účastnily organizace (základní školy, školky, výtvarné kroužky) z ČB a Hluboké.
     Z každé organizace byly vybraná a oceněná 3 díla. Z prací, které se umístily na prvních místech, byl vytvořen kalendář. z naší školy se umístila na 1. místě práce Lucie Potůčkové (7.B).
     Vernisáže se zúčastnily i družinové děti, které byly spoluautory výtvarných děl. Součástí výstavy byla i výtvarná dílna, kde měly děti možnost vytvářet z recyklovatelných materiálů obrázky, plastiky.

aktualizováno: 1.12.2009      fotogalerie      více o projektu      více o vernisáži


MALÍ VÝTVARNÍCI

skola       Na základě dlouhodobé spolupráce paní Ondřichové z firmy Galileo a paní Braunové ze školní družiny naší školy, jsme byli touto firmou osloveni k účasti na projektu „RECYKLART“. Úkolem tohoto projektu je využití zbytkového materiálu ve výtvarném umění dětí.
    Na výzvu školní družiny, která se zabývá tvořivou činností jako jednou z volnočasových aktivit dětí, se zapojili žáci a učitelky prvého a druhého stupně školy.
    Z výsledku našich prací, zájmu Galilea o spolupráci na dalších výstavách (Alšova Jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou - zima 2009), i zájmu veřejnosti - viz. výstava ve vestibulu Polikliniky JIH, je nesporné, že se naše dílo podařilo a škola i družina může být na své žáky hrdá.

aktualizováno: 3.10. 2009    fotogalerie z výstavy     projekt RECYKLART 2009


Diplomy - 2008/2009

foto foto foto foto foto

aktualizováno: 15.10.2009


37. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy "Lidice 2009"

obr
obr
       Letos se konal už 37. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2009.
     „Vesmír- je na nás, jak ho objevit“, to bylo téma, které přilákalo velký počet účastníků.
     Do soutěže bylo zasláno 21 000 výtvarných prací od dětí z 53 zemí, porota však udělila pouze 1467 ocenění.Obeslali jsme soutěž malbami a kresbami jako každý rok.
     Čestné uznání získaly malby vesmíru žákyň 9. ročníku Edity Šťastné a Milady Macků.
     Vítězné práce budou k vidění v Galerii ZŠU Most, ale výstava doputuje i do tak exotického místa jako je vesnička Lidice ve vzdálené Brazílii.

aktualizováno: 23.6.2009


Výtvarná soutěž „Voda štětcem a básní“

obr        V měsíci dubnu 2009 jsme se zúčastnili soutěže s poetickým názvem „Voda štětcem a básní“, kterou pořádal státní podnik Povodí Moravy.
     Práce “Moje setkání s rybami“ Edity Šťastné z 9.B třídy získala 2. místo v kategorii nejstarších žáků.
     Ostatní účastníci, žáci 6.tříd (František Sevčík, Marek Velát ,Marek Pígl, Kateřina Holubová, Simona Moravcová, Anna Fabiánová, Viktor Dostál, Jan Graman a Růžena Russfellová), získali za své grafiky drobné dárky.

aktualizováno: 23.6.2009    fotogalerie prací žáků


"Svět očima dětí"

obr
       Každoročně se účastníme projektu Ministerstva vnitra České republiky nazvaného Svět očima dětí. Také letos děti tvořily výtvarná díla na témata:
     Mobilní telefony a kyberšikana
     Chraň své osobní údaje
     Žákyně 8.B Šárka Linhartová se umístila na 1.místě za malbu Kyberšikana dotírá! Braň se!
     Žákyně 8.C Lenka Trantinová získala zvláštní cenu za perokresbu nazvanou Tak daleko by to nemělo dojít!
obr

aktualizováno: 23.6.2009


Dětská výtvarná soutěž "Zvíře není věc" 2009

zvire        Velký úspěch žákyně naší školy Milady Macků z 9.B!
     Pátého ročníku soutěže "Zvíře není věc" se zúčastnilo 50 škol, porota vybírala z 762 prací. V kategorii žáků 7. - 9. ročníků se umístila žákyně naší školy Milada Macků (9.B) na nádherném 1. místě!

aktualizováno: 10.3.2009    více


36. ROČNÍK MEZINÁRODNÍ DĚTSKÉ VÝSTAVY LIDICE 2008

cert        Naše účast ve výtvarné mezinárodní soutěži LIDICE 2008 byla opět úspěšná.
     Z došlého počtu 6 788 exponátů vybrala porota pro výstavu 1011 prací z toho 492 ze zahraničí. Uděleno bylo celkem 129 medailí, české školy získaly 519 ocenění.
     Lucie Drdlová (7.A) a Monika Krepsová (7.B) získaly Čestné uznání; poblikováno dílko "Pohádky spoujují národy" Lucie Drdlové.

aktualizováno: 17.6.2008     oficiální stránky soutěže


Výtvarná soutěž "Žáby bijí na poplach"

logo        Letošní téma výtvarné soutěže pořádané ZOO Ohrada vychází z kampaně za záchranu obojživelníků vyhlášené Evropskou asociací zoologických zahrad a akvázií. V naší škole na téma "Žáby bijí na poplach" tvořili svá dílka žáci 8. a 9. tříd; ze 4 odeslaných prací byla nejúspěšnější Milada Macků z 8. B, která ve 3. kategorii (žáci 12 - 15 let) výtvarné soutěže zvítězila!!

aktualizováno: 9.5. 2008


Výtvarná soutěž „ Pod modrou oblohou“ 2007/2008

obloha        Koncem února proběhlo už tradičně školní kolo mezinárodní výtvarné soutěže „ Pod modrou oblohou“, kde mohou žáci soutěžit se svými pracemi vytvořenými na PC v programu malování. Děti 7. a 9. ročníku soutěžily o nejzajímavější práce na celostátně vypsané téma letošního ročníku – „ Přátelství“.

aktualizováno: 11.3. 2008   fotogalerie


Adéla PaurováKateřina FroňkováTereza HavlíčkováVeronika Lišková

Výtvarná výchova

       Výtvarná výchova patří k předmětům, které někteří žáci považují za „lehké“ a „odpočinkové“. Tak úplně pravda to ale není. Fakt je, že na kreslení nebo malování se děti nemusí doma nijak zvlášť připravovat, ale i ve výtvarné výchově můžou dosáhnout výrazného úspěchu.
     Důkazem toho je umístění žákyně naší školy Natálie Domínové ve výtvarné soutěži ministerstva vnitra "Svět očima dětí".
kreslila: Natálie Domínová
název díla: Peklo a ráj - Ráj (rodina, láska, přátelství,...)
2. místo v celostátním kole

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2007

       Příjemné dozvuky minulého školního roku.
     V 35. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2007 získala Aneta Marková ( 9. C) čestné uznání za úspěšnou výtvarnou práci. Soutěže, která měla pro svůj 35. ročník téma Sport, se zúčastnila se svými obrázky dostihů.
Dostihy 1
Aneta Marková
Dostihy 2
Aneta Marková
Dostihy 3
Aneta Marková

Výtvarná soutěž Pod modrou oblohou 2006/2007

  Žáci devátých ročníků se v letošním roce se svými pracemi opět zúčastnili druhého ročníku celostátní výtvarné soutěže Pod modrou oblohou, kde jde o propojení výtvarné výchovy a práce s počítačem. Výtvarné práce směly být zpracované pouze v základním programu Malování operačního systému Windows. S tématem „PROMĚNY“ si děti poradily po svém, výsledek je samotné příjemně překvapil. V soutěži získala žákyně 9. C, Aneta Marková , vynikající druhé místo ve 2. kategorii.

Blahopřejeme!
Jana KloudováMichala PazderováMilan KorostenskiVeronika Maurerová

Výtvarná soutěž Pod modrou oblohou 2005/2006

Nejlepší práce vytvářené na téma „Krajina mých snů“ byly zaslány do celostátního kola, práce Michaely Saikové byla pořadateli vybrána na výstavu v prostorách zámku v Moravské Třebové.
Ukázky prací školního kola soutěže Pod modrou oblohou 2005/2006:
Adéla PaurováAneta KašparováAneta MarkováDan Kratochvíl
Frantiček ŠimekJan ŠafkaKatka FroňkováKatka Plemátlová
Katka SoukalováMartin BenešMartin KlojdaMichaela Saiková
Michal LipšZdeňka JanouškováTereza MaurerováVeronika Maurerová

     Zobrazujeme, tvoříme a prostřednictvím výtvarné aktivity dáváme otázky a hledáme odpovědi….. V hodinách je kladen důraz na povzbuzení tvořivé práce dětí jako individualit, je podporována originalita a rozvíjen komunikativní účinek výtvarných aktivit žáků. Je využívána počítačová učebna, dataprojektory, grafický program Zoner Callisto.
     Pro 6. ročník je letošní školní rok věnován projektu „Život stromu“. Východiskem je výtvarná řada „Stromy“. Děti vyjadřují svůj vztah k přírodě a zobrazují strom od jeho vzniku k zániku, jeho využití, pomocí různých výrazových prostředků v průběhu roku zaznamenávají změny vzhledu stromů na vytvořených dekorativních papírových závěsech a charakterizují pomocí výtvarných prostředků jednotlivá roční období.
     7. – 9.ročníky se zaměřují na témata „Člověk a svět“ a „Sport“. Děti navštěvují podle nabídky v průběhu roku vhodné výstavy a účastní se různých soutěží.

Partnerská školaDigitální vzděláváníNaše úspěchyPráce žákůŠkola spolupracuje