ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, L. Kuby 48, České Budějovice
FAKULTNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA

PROGRAMOVÁNÍ V BALTÍKOVI
Soutěže s BaltíkemSoutěže TIB baltik
Více o programování s Baltíkem se dozvíte na stránkách SGP baltik
Škola je zapojena v projektech TVOŘIVÁ INFORMATIKA S BALTÍKEM baltik
a v projektuMLADÍ VÝVOJÁŘI

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019


Předvánoční setkání s Baltíkem - Strakonice

obrazek        Ve dnech 7. a 8. prosince se naši programátoři zúčastnili setkání Baltíků ve Strakonicích a z celkového počtu 6 medailí byly opět 3 pro naši školu.
      První den žáci programovali příběh s vánoční tematikou, druhý den měli za úkol naprogramovat přesně podle zadání 3 obtížnější úlohy opět s tématem Vánoc
      Kategorie B (žáci 2. stupně, 234 soutěžících): 2. místo Tobiáš Brodec (7.A), 6. místo Patrik Staes (7.A), 16. místo Matěj Haymann (7.C)
      Kategorie B (žáci 1. stupně):1. místo Daniel Petrů (5.B), 2. místo Ondřej Ryjáček (5.B), 4. místo Miloslav Suchý (4.A), 6.místo Jakub Slavětníský (4.A), 7.místo Adam Chalupa (3.A), 8. místo Zuzana Lučanová (4.C), 9. místo Terezie Matlasová (4.C),
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!!

aktualizováno: 10.12.2018       fotogalerie


Creative Baltie 2018 - další vynikající úspěchy našich programátorů


obrazek         Naši nejúspěšnější programátoři ze soutěžní přehlídky nejlepších programů v Praze předvedli své programy i v Brně, kde se již tradičně koná přehlídka programů s mezinárodní účastí (kromě České republiky se účastní programátoři ze Slovenska a Polska).
V kategorii C (7.-9. ročník) Matyáš Hronek (8.B) se svým vynikajícím programem opět zvítězil!!
V kategorii B (4. - 6. ročník) tým Daniel Petrů (5.B) a Ondřej Ryjáček (5.B) také nenašli konkurenci a vyhráli!!
      Prezentace probíhá před odbornou porotou, kdy programátoři předvedou svůj program a obhajují jej před odbornou porotou.
      Kromě zlatých medailí si chlapci přivezli i věcné cenu.
Gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy!

aktualizováno: 26.11.2018       fotogalerie


Velký úspěch našich mladých programátorů!


skola        V sobotu 12.11. se konala v Praze soutěž o nejzajímavější program vytvořený v programu Baltík 3. Žáci na svých programech pracovali týdny až měwsíce a v sobotu je předvedli před odbornou porotou. Celkem jsme si přivezli ze 4 kategorií dvě zlaté, dvě stříbrné a dvě broznové medaile!
Soutěžilo se ve 4 kategoriích, v kategorii A (program na téma pohádky Dlouhý, Široký a Bystrozraký) jsme neměli žádného zástupce.
    Kategorie B - Bezpečný internet: vynikající 2. místo Tobiáš Brodec (7.A)
    Kategorie C - Volné téma (I. st. ZŠ)- naši žáci obsadili prvních 5 místo!! 1. místo tým Ondřej Ryjáček, Daniel Petrů (5.B), 2. místo Zuzana Lučanová (4.C), 3. místo tým Kristýna Paraniaková, Eliška Haymannová (5.B), 4. místo Terezie Matlasová (4.C), 5. místo tým Jakub Slavětínský (4.A), Jáchym Racek (4.C), 7. místo Matěj Podroužek (5.B), 10. místo Miloslav Suchý (4.A), 11. místo Karel Kűhnel (4.A )
    Kategorie D - Volné téma (II. st. ZŠ): bezkonkurečně 1. místo Matyáš Hronek (8.B), 3. místo Patrik Staes (7.A), 16. místo tým Eliška Barbora Plachtová (6.A), Lenka Babková (5.A)
GRATULUJEME!! Soutěž natáčela TV Praha 13, odkaz na video zde bude po zveřejnění.

aktualizováno: 12.11. 2018      fotogalerie


Povltavské setkání Baltíků


skola        Ve dnech 12.10 a 13. 10. se na naší škole konal již 13. ročník soutěže Povltavské setkání Baltíků za účasti škol a organizací pracujících s dětmi z Prahy, Teplic, Strakonic, Hodkovic, Žatce, Bíliny, Krupky
    Soutěžilo se ve 2 kategoriích A,B - mladší a starší žáci. Letošní téma bylo Římané, 1. den soutěžící zpracovávali volně úlohu na téma Pompeje, druhý den měli za úkol přesně naprogramovat 3 kratší úlohy podle zadání.
     Kategorie A (1.stupeň 25 soutěžících ): vynikající 2. místo Ondřaj Ryjáček 5.B, 5. místo Daniel Petrů 5.B, 10. místo Miloslav Suchý 4.A, 11. místo Adam Chalupa, 3.A, 12. místo Ktistýna Paraniaková 5.B, 13. místo Jakub Slavětínský 4.A, 15. místo Eliška Haymannová 5.B, 18. místo Zuzana Lučanová 4.C, Tereza Matlasová 4.C
     Kategorie B (2. stupeň a gymnázia. 30 soutěžících): vynikající 1. místo Tobiáš Brodec 7.A, 5. místo Alexej Tušl 8.B, 7. místo Patrik Staes 6.A, 17. místo Matěj Haymann 7.C, 20. místo Jana Suchanová 8.C, 21. místo Eliška Plachtová 6.A,
     Soutěž finanční zaštítilo Město České Budějovice a aktivita Meet and Code.
     Všem našim žákům děkujeme za skvělou reprezentaci školy a blahopřejeme k pěkným výsledkům.

aktualizováno: 15.10. 2018      Fotogalerie


ŠKOLNÍ ROK 2017/2018


Soutěž v programování ve vyšších programovacích jazycích


skola         Ve dnech 20. - 22.6. se náš nejnadanější mladý programátor Matyáš Hronek (7.B) zúčastnil ústředního kola Soutěže v programování ve vyšších programovacích jazycích. Postoupil z 1. místa v krajském kola a v konkurenci žáků převážně z gymnázií obsadil ve finále vynikající 2. místo!!
     Pořadatelem této soutěže je Národní institut pro další vzdělávání a Technická univerzita Liberec (TUL), Fakulta informatiky, mechatroniky a mezioborových studií.
Webové stránky soutěže s výsledkovou listinou ke stažení
GRATULUJEME!! A děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!!

aktualizováno: 28.6.2018      Fotogalerie bude přidána po jejím zveřejnění na soutěžním webu


Celoroční soutěž Baltíkoviny


baltik         Žáci školy, které baví programování, se účastnili celoroční soutěže Baltíkoviny, pořádané DDM Bílina. A zde jsou výsledky našich žáků:
Kategorie A (1.-3.třída): 22 soutěžících: 6. místo Klára Trnková (2.B), 8. místo Dominik Stránský (2.C), 9. místo Lukáš Novotný (3.A)
Kategorie B (4.-6. třída): 34 soutěžících 1. místo Tobiáš Brodec (6.A),3. místo Daniel Stránský (5.C), 6. místo Ondřej Ryjáček (4.B), 10. místo Daniel Petrů (4.B), 11. místo Jiří Gasseldorfer, 12. místo Patrik Staes (6.A), 13. místo Lenka Babková (4.A), 17. místo Kristýna Paraniaková (4.B)
Kategorie C (7.-9. třída):10 soutěžících 1. místo Matyáš Hronek (7.B), 3. místo Dagmar Jiroušková (7.B), 5. místo Jana Suchanová (7.C)
Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k pěkným výsledkům.

aktualizováno: 14.6.2018


Baltie 2018 - mezinárodní kolo v Krakově (Polsko)


skola         Ve dnech 8.-10.6. se naši nejúspěšnější progamátoři zúčastnili mezinárodního finále v programování v Baltíkovi v polském Krakowě. Slavnostní vyhlášení proběhlo v sídle firmy Akamai, což je jedna z největších společností na světě zabývající se ukládáním dat a urychlením práce na internetu, sídlí v Cambridge v USA a největší pobočka v Evropě je právě v Krakowě. Soutěžící měli možnost si prohlédnout serverovnu firmy.

     Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích a konkurence byla opravdu veliká. Umístění našich žáků:
Kategorie A (1.-3.třída): 17. místo Adam Chalupa (2.A), 21. místo Miloš Suchý (3.A), 24. místo Jakub Slavětínský (3.A), 26. místo Jáchym Racek (3.C),
Kategorie B (4.-6. třída): 17. místo Tobiáš Brodec (6.A), 27. místo Daniel Petrů (4.B), 34. místo Ondřej Ryjáček (4.B), 36. místo Patrik Staes (6.A), 38. místo Matěj Haymann (6.A)
Kategorie C (7.-9. třída): 4. místo Jakub Haymann (9.C), 6. místo Matyáš Hronek (7.B), 13. místo Alexej Tušl (7.B)
kategorie D (studenti SŠ): přední místa obsadili naši bývalí žáci 1. místo Martin Rameš, 3. místo Adam Staes.
     Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy!

aktualizováno: 11.6.2018      Fotogalerie      Video ze soutěže      Oficiální fotogalerie


MLADÝ PROGRAMÁTOR 2018 - celostátní kolo

skola        Ve dnech 11.-13.5. proběhlo v Praze celostátní kolo soutěže MLADÝ PROGRAMÁTOR 2018.
     Sjelo se přes 60 nejlepších programátorů z České republiky a soutěžili v programu Baltík ve 3 věkových kategoriích: kategorie A - 1. stupeň, kategorie B -2. stupeň a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, kategorie C - studenti středních škol, programování v libovolném programovacím jazyce. V této kategorii studenti měli naprogramovat stolní hru dáma, jejich programy pak spolu hrály. Studenti tedy programovali umělou inteligenci na PC. Této kategorie se zúčastnil i náš žák Matyáš Hronek, který obsadil těsně 4. místo. Soutěžící na 2. - 4. místě měly stejný počet vyhranách zápasů, stejný poměr vzájemných zápasů, rozhodovalo až kritérium počtu poražených figurek ve hře.
     V rámci celostátního kola proběhlo vyhlášení regionálních kol a celoroční soutěže Baltíkoviny, ve kterých naši žáci obsadili přední místa.
     Před soutěží jsme si prohlédli památník Vítkov, po soutěži DPP dispečink tramvají, Policejní muzeum a večer následovala vycházka po Vyšehradě.
     Výsledky našich žáků:
     Kategorie A (1.stupeň, 20 týmů): vynikající 3. místo tým Daniel Stránský, Filip Pogorelskij, (5.C) Dominik Stránský (2.C). 10. místo tým Ondřej Ryjáček, Daniel Petrů (4.B),
     Kategorie B (2.stupeň, 20 týmů): výborné 5. místo Alexej Tušl (7.B), 7. místo Tobiáš Brodec (6.A)
     Kategorie C (žáci SŠ, programující v libovolném jazyce): výborné 4. místo Matyáš Hronek (7.B).
     Všem gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy!

aktualizováno: 14.5.2018      fotogalerie


Soutěž v programování ve vyšších programovacích jazycích

obrazek
        Dne 20.4. se konalo krajské kolo soutěže v programování ve vyšších programovacích jazycích v M-Tesu v Českých Budějovicích.
      Náš žák Matyáš Hronek (7.B) opět toto kolo soutěže vyhrál a postupuje do celostátního kola, které se bude konat 20. – 22. 6. 2018 na Technické univerzitě Liberec.
Gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy!!

aktualizováno: 24.4.2018       fotogalerie


Mladý programátor 2018, regionální kolo

skola        Dne 5.4. se na naší škole konalo regionáloní kolo soutěže Mladý programátor.
     Výsledky našich žáků jsou opět vynikající a mnozí si vybojovali postup do celostátního kola, které se bude konat 11. - 13. 5. v Praze.
     Kategorie A (1.stupeň) 18 týmů: 1. místo tým Ondřej Ryjáček, Daniel Petrů (4.B). 2. místo tým Daniel Stránský, Filip Pogorelskij, František Malík (5.C),
další umístění našich žáků: 8. místo Kristína Staesová Eliška Plachtová, 10. místo Eliška Haymannová Kristýna Paraniaková, 11. místo Jakub Vágner Jiří Kropček, 12. místo Tomáš Koukol David Zdrha, 13. místo Viktor Vítovec Lukáš Vlasák Kristián Vojč,...
     Kategorie B (2.stupeň) 17 týmů: 1. místo Jakub Haymann (9.C), 3. místo Alexej Tušl (7. B)
další umístění našich žáků: 6. místo Tobiáš Brodec Patrik Staes (vysoký počet bodů, ale na postup z regionu JČ to nestačilo), 9. místo Dagmar Jiroušková, 11. místo Jana Suchanová Matěj Haymann,....

     Kategorie C (2.stupeň + SŠ) - zde postupuje do celostátního kola Matyáš Hronek (7.B). Regionální k Všem postupujícím gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy!

aktualizováno: 19.4.2017       fotogalerie


BALTIE 2018 - okresní kolo

obrazek
             Naši nejúspěšnější řeitelé, kteří si vybojovali postup do krajského kola kola, které proběhne na naší škole v pátek 27.4. od 7.50 hodin:
Kategorie A (1.-3. třídy): 12 řešitelů. Nejúspěšnější:
1. místo Jakub Slavětínský 3.C ,
2. místo Jáchym Racek 3.A ,
3. místo Tomáš Skolka 3.A ,

Kategorie B (4. - 6.třídy ): 20 řešitelů. Nejúspěšnější:
1. místo Tobiáš Brodec 6.A ,
2. místo Ondřej Ryjáček 4.B ,
3. místo Patrik Staes 6.A ,

Kategorie C (7. - 9. třídy): 10 řešitelů. Nejúspěšnější:
2. místo Jakub Haymann 9.C ,
3. místo Matyáš Hronek 7.B ,

aktualizováno: 19.4.2018


BALTIE 2018 - školní kolo

obrazek
        Na naší škole proběhlo v rámci kroužků a výuky baltíka školní kolo mezinárodní soutěže Baltie 2018.
     A zde jsou naši nejúspěšnější řeitelé, kteří si vybojovali postup do okresního kola, které proběhne na naší škole ve středu 11.4. od 12 hodin.
Kategorie A (1.-3. třídy): 33 řešitelů. Nejúspěšnější:
1. místo Jakub Slavětínský 3.C ,
2. místo Jáchym Racek 3.A ,
3. místo Miloslav Suchý 3.A ,

Kategorie B (4. - 6.třídy ): 63 řešitelů. Nejúspěšnější:
1. místo Tobiáš Brodec 6.A ,
2. místo Ondřej Ryjáček 4.B ,
3. místo Daniel Petrů 4.B ,

Kategorie C (7. - 9. třídy): 10 řešitelů. Nejúspěšnější:
1. místo Jakub Haymann 9.C ,
2. místo Matyáš Hronek 7.B ,
3. místo Dagmar Jiroušková 7.B ,

aktualizováno: 27.3.2018


Podkrušnohorské setkání Baltíků

obrazek
      Ve dnech 19. a 20.1. se konala další z řady soutěží s Baltíkem, tentokrát v Bílině v severních Čechách. V pátek soutěžící programovali volně na téma "voda", v sobotu měli za úkol přesně naprogramovat 3 úlohy opět s tématem voda. V průběhu volného času měli možnost si vyrobit placky s Baltíkem a zajezdit si s lego autíčky ze stavebnice Mindstorms.
      Výsledky našich soutěžících jsou opět velmi dobré, všichni se umístili na výsledkových listinách v první polovině.
Kategorie B (21 soutěžících): výborné 3. místo Daniel Petrů (4.B), 4. místo Ondřej Ryjáček (4.B), 7. místo Kristina Staesová (5.B)
Kategorie C (14 soutěžících): 6. místo Tobiáš Brodec (6.A), 7. místo Patrik Staes (6.A)
     Náš nejúspěšnější programátor Matyáš Hronek (7.B) se soutěže účastnil jako porotce. Všem soutěžícím gratulujeme k výborným výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.

aktualizováno: 22.1.2018       fotogalerie


Soutěž - Vánoce s Baltíkem


obrazek         Do této soutěže děti posílají své programy vytvořené ve škole i doma, hodnotí funkčnost programu, originalita, grafika a propracovanost.
      Letos jsme měli velmi mnoho pěkných programů v kategorii A, do soutěže jsme mohli poslat jen omezený počet. A zde jsou výsledky našich dětí:
      Kategorie A (39 soutěžících): vynikají 1. místo tým Ondřej Ryjáček, Daniel Petrů (4.B), , 7. místo tým Viktor Vítovec, Lukáš Vlasák, Kristián Vojč (4.C) , 12.místo tým Lucie Šanderová, Stella Russová (4.B), 13. místo Filip Pogorelskij (5.C), 15. místo Nikola Vlková (4.B), 16. místo Veronika Růžičková (5.C), 17. místo Jakub Krupica (2.B), 18. místo František Malík (5.C), 22. místo Jiří Gasseldorfer (5.C), 25. místo Kateřina Novotná (4.A),
      Kategorie B (19 soutěžících): 7. místo tým Jana Suchanová (7.C) , 9. místo Tobiáš Brodec (6.A), 15. místo tým Jan Kňourek, Jiří Fencl
     Jako porotci letos opět pracovali zkušení programátoři: Jakub Haymann (8.C), Matyáš Hronek (6.B).
     Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a vítězům gratulujeme!!

aktualizováno: 8.1. 2018       celkové výsledky


Vánoční přehlídka programů v Baltíkovi

obrazek        Dne 19.12. proběhla velká přehlídka programů, které děti vytvářely v programu Baltík.
     V pracovně přírodopisu se vystřídalo téměř 100 dětí se svými rodiči, kteří se přišli podívat, jaké krásné a nápadité programy mladí programátoři dokáží vytvořit.
     Od školy děti dostaly krásný vánoční dárek - hrneček s baltíkem, zajímavý časopis a další drobnosti.

aktualizováno: 22.12.2017       fotogalerie


Setkání Baltíků ve Strakonicích

obrazek        Ve dnech 15.12. a 16.12 se konalo další z řady setkání s Baltíkem, tentokrát ve Strakonicích. První den žáci programovali příběh s vánoční tematikou, druhý den měli za úkol naprogramovat přesně podle zadání 3 obtížnější úlohy opět s tématem Vánoc
     Kategorii B (žáci 2. stupně) opět vyhrál Matyáš Hronek (7.B), 7. místo Jakub Haymann (9.C), 8. místo Dagmar Jiroušková (7.B) 11. místo Tobiáš Brodec (6.A), 17. místo Patrik Staes (6.A).
V kategorii A jsme tentokrát zastoupení (z důvodu onemocnění soutěžících) neměli.
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!!

aktualizováno: 18.12.2017       fotogalerie


Creative Baltie 2017


obrazek         Náš nejúspěšnější programátor Matyáš Hronek (7.B) se zúčastnil soutěže CREATIVE BALTIE 2017, do které postupují autoři nejlepších programů z ČR, SR a Polska.
      Prezentace probíhá před odbornou porotou, kdy programátoři předvedou svůj program a obhajují jej před odbornou porotou.
      Kategorii C (7. - 9. třída) se Matyáš Hronek VYHRÁL a přivezl si domů kromě zlaté medaile i hodnotnou cenu.
Gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy!

aktualizováno: 27.11.2017       fotogalerie


Naši programátoři v Praze


obrazek         Dne 11.11. se v Praze prezentovaly nejhezčí programy z České republiky, které vytvořili mladí programátoři v průběhu uplynulého měsíce.
     Naše škola měla již tradičně bohaté zastoupení a ve všech 4 kategoriích se naši mladí talenti odvezli cenné kovy. V jedné kategorii medaili stříbrnou a ve zbylých 3 kategoriích dokonce madaile nejcennější - ZLATÉ!
Kategorie A: (1.. stupeň, téma Červená Karkulka): 1. místo tým Viktor Vítovec, Lukáš Vlasák, Kristián Vojč (4.B), 4. místo tým Lucie Šanderová, Stella Rusová (4.B), 5. místo tým Jáchym Racek, Jakub Slavětínský (3.třídy), tým Eliška Haymannová, Kristýna Paraniaková, Lucie Klímová (4.B)
Kategorie B: (2. stupeň, téma Superhrdinové): 1. místo tým Jakub Haymann, Vojtěch Divoký (9.třídy), 4. místo tým Jan Slavětínský, Jan Kňourek, Jiří Fencl (6.A)
Kategorie C: (1. stupeň, volné téma): 2. místo tým Daniel Petrů, Ondřej Ryjáček (4.B), 5. místo tým Daniel Stránský, Jiří Gasseldorfer, František Malík, Filip Pogorelský (5.C)
Kategorie D: (2. stupeň, volné téma): 1. místo tým Matyáš Hronek (7.B), 4. místo Patrik Staes (6.A),5. místo tým Tobiáš Brodec (6.A), 8. místo tým Alexej Tušl, Karel Šíma, Jan Němec (7.B), 13. místo Matěj Haymann (6.C)
Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy a vítězům gratulujeme!!!

aktualizováno: 14.11.2017       fotogalerie


Povltavské setkání Baltíků 12. ročník


obrazek        Povltavské setkání Baltíků se uskutečnilo ve dnech 13. a 14. 10. 2017. Zúčastnilo se ho téměř 55 dětí z celých Čech, soutěžilo se ve 3 kategoriích:
     Kategorie A (1.stupeň): vynikající 2. místo Daniel Petrů 4.C, 4. místo Ondřej Ryjáček 4.C, 11. místo Eliška Plachtová 5.c, 16. místo Kristýna Staesová 5.B, 18. místo Eliška Haymannová 4.B, 24. místo jiří Kropáček 4.B
     Kategorie B (2. stupeň a gymnázia): vynikající 1. místo Matyáš Hronek 7.B, 11. místo Tobiáš Brodec 6.A, 13. místo Patrik Staes 6.A, 22. místo Jana Suchanová 7.C.
     Soutěž finanční zaštítilo Město České Budějovice a aktivita Meet and Code.
     Všem našim žákům děkujeme za skvělou reprezentaci školy a blahopřejeme k pěkným výsledkům.

aktualizováno: 16.10.2017       fotogalerie


ŠKOLNÍ ROK 2016/2017


Národní kolo Baltie 2017


obrazek         Dne 9.6. se konalo národní kolo mezinárodní soutěž Baltie 2017 - opět na naší škole a naše výsledky jsou vynikající - získali jsme zlato ve 3 kategoriích ze 4!!

     Kategorie A (1.-3. ročník):
1.místo Ondřej Ryjáček 3.B (19. místo v mezinárodním srovnání ze 120 soutěžících),
4. místo Daniel Petrů 3.B (25. místo v mezinárodním srovnání ze 120 soutěžících),
7. místo Viktor Vítovec 3.A (86. místo v mezinárodním srovnání ze 120 soutěžících)
     Kategorie B (4.-6. ročník):
1.místo Matyáš Hronek 6.B (4. místo v mezinároním srovnání z 356 soutěžících),
5. místo Alex Tušl 6.B
(36. místo v mezinároním srovnání z 356 soutěžících),
6. místo Tobiáš Brodec 5.A (60. místo v mezinároním srovnání z 356 soutěžících),
8. místo Daniel Stránský 4.C (66. místo v mezinároním srovnání z 356 soutěžících),
     Kategorie C (7.-9. ročník):
1.místo Jakub Haymann 8.C (7. místo v mezinároním srovnání ze 140 soutěžících).
celkové výsledky národního kola
Všem našim soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k vynikajícím výsledkům!!

aktualizováno: 9.6. 2017       fotogalerie


Baltíkoviny

Výsledky soutěže
Kategorie A (1. – 3 ročník.) - celkem 31 soutěžících:
1. Daniel Petrů 3.B
2. Ondřej Ryjáček 3.B
5. Lenka Babková 3.A
6. Jakub Slavětínský 2.A 7. Jáchym Racek 2.C 8. Jiří Kropáček 3.A 9. Jakub Vágner 3.A 11. Eliška Haymannová 3.B 13. Viktor Vítovec 3.C 19. Lukáš Vlasák 3.C

Kategorie B (4. – 6. ročník) - celkem 53 soutěžících:
1. Matyáš Hronek 6.B
3. Dagmar Jiroušková 6.B
4. Daniel Stránský 4.C
5. Tobiáš Brodec 5.A 6. Jiří Gasseldorfer 4.C 7. Adéla Chvalová 5.B 11. Jana Suchanová 6.C 12. Ondřej Bednář 4.C 14. Zdeněk Chval 5.B 19. Patrik Staes 5.A 32. Kristýna Staesová 4.B

Baltie 2017 - krajské kolo

soutez        Dne 18.5. se konalo regionální soutěže Baltie 2017.
Výsledky:
Kategorie A: 1. místo Daniel Petrů (3.B), 2. místo Ondřej Ryjáček (3.B), 3. místo Viktor Vítovec (3.C)
Kategorie B: 1.místo Matyáš Hronek (6.B), 3. místo Tobiáš Brodec (5.A), 4. místo Adam Primus (6.A), 5. místo Daniel Stránský (4.B)
Kategorie C: 1.místo Jakub Haymann (8.C)
Vítězům gratulujeme!!!

aktualizováno: 14.4.2016


MLADÝ PROGRAMÁTOR 2017 - celostátní kolo


skola        Ve dnech 12.-14.5. probíhalo na naší škole celostátní kolo soutěže MLADÝ PROGRAMÁTOR 2017. Sjelo se přes 70 nejlepších programátorů z České republiky a soutěžili v programu Baltík ve 3 věkových kategoriích: kategorie A - 1. stupeň, kategorie B -2. stupeň a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, kategorie C - studenti středních škol
     Soutěž zahájil ředitel školy Mgr. Miroslav Kůs a Ing. Adolf Lísal z Magistrátu města České Budějovice. Pak následoval program: vystoupení Školy sportu v Českých Budějovicích vedené paní Monikou Bublíkovou, nápadité vystoupení karatistů a mažoretek. Pak proběhlo vyhodnocení regionálních kol soutěže a vyhodnocení celoroční soutěže Baltíkoviny.
     V sobotu proběhla vlastní soutěž: po rozboru úloh měli žáci v průběhu 3 hodin naprogramovat tři úlohy s odstupňovanou obtížností, jedním z úkolů bylo naprogramovat variantu hry Word Pix. V podvečerních hodinách proběhla doplňková soutěž pro družstva, ve které soutěžící poznávali pamětihodnosti města Českých Budějovic, orientovali se pomocí GPS a v QR kodech měli zadané soutěžní úkoly.
     V neděli za přítomnosti zástupkyně školy Mgr. Romany Kábelové proběhlo vyhodnocení soutěže a předání hodnotných cen a pohárů, které jsme získali díky sponzorským darům Města České Budějovice, Nadačního fondu Avast, firmám Eon, Madeta a dalším.
     A jak dopadli naši žáci?
Kategorie A (1.stupeň, 20 týmů): výborné 4. místo Tobiáš Brodec 5.B. 8. místo tým Daniel Stránský, Jiří Gasseldorfer (4.C), 10. místo tým Ondřej Buchar, Jan Slavětínský (5.A), Matěj Haymann (5.C), 11.místo tým Patrik Staes, Tomáš Brichta (5.A), Kristýna Staesová (4.B), a 12. místo tým Ondřej Ryjáček, Daniel Petrů (3.B),
Kategorie B (2.stupeň, 20 týmů): vynikající 1. místo Matyáš Hronek 6.B (v týmu s Janem Koškou), 8. místo tým Jakub Haymann (8.B), Matyáš Šíp (8.A), Jan Franěk (9.A)
Všem gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy!

aktualizováno: 15.5.2017      fotogalerie


Baltie 2017 - školní kolo - 5.5.2017


obrazek  obrazek   obrazek

aktualizováno: 5.5. 2017       fotogalerie


Soutěž v programování ve vyšších programovacích jazycích- krajské kolo


skola       Dne 21.4. se konalo krajské kolo soutěže v programování. V této soutěži si žáci vybírají jazk, ve kterém naprogramují zadané úkoly.
    Z naší školy se zúčastnil žák 6.B Matyáš Hronek a svou kategorii s velkým náskokem vyhrál!
    Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy

aktualizováno: 24.4.2017       fotogalerie


Mladý programátor 2017, regionální kolo

skola        Dne 5.4. se na naší škole konalo regionáloní kolo soutěže Mladý programátor.
     Výsledky našich žáků jsou opět vynikající a mnozí si vybojovali postup do celostátního kola, které se letos bude pořádat na naší škole.
Kategorie A (1.stupeň): 1. místo Tobiáš Brodec 5.B. 2. místo tým Daniel Stránský, Jiří Gasseldorfer (4.C), 3. místo tým Ondřej Ryjáček, Daniel Petrů (3.C). Dále na body postupuje tým Adéla Chvalová (5.B), Kristýna Staesová (4.B), a tým Ondřej Buchar, Jan Slavětínský (5.A), Matěj Haymann (5.C)
Kategorie B (2.stupeň): 1. místo Matyáš Hronek 6.B (v týmu s Janem Koškou), dále na body postupuje tým Jakub Haymann (8.B)m Matyáš Šíp (8.A), Jan Franěk (9.A)
Všem postupujícím gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy!

aktualizováno: 6.4.2017       fotogalerie


Mladý programátor 2017, regionální kolo

skola        Dne 5.4. se na naší škole konalo regionáloní kolo soutěže Mladý programátor.
     Soutěže se účastnilo přes 60 dětí z regionu, nejdelší cestu k nám měli mladí programátoři z Valeče u Moravských Budějovice.
     Zveřejnění výsledků regionálních kol: 21. 4. 2017 na webu web soutěží s Baltíkem
     Nejúspěšnější programátoři postoupí do celostátního kola, které bude letos pořádat naše škola ve dnech 12. - 15. 5.2017

aktualizováno: 6.4.2017       fotogalerie


Talent Jihočeského kraje


obrazek        Dne 14.2.2017 byli do koncertní síně Otakara Jeremiáše pozváni nominovaní žáci a studenti na slavnostní vyhlášení výsledků ankety TALENT JIHOČESKÉHO KRAJE. Z celkového počtu 170 nominovaných se do finále dostalo 71 talentovaných žáků a studentů.
     Z naší školy byl nominován žák 6.A Matyáš Hronek za své úspěchy v programování v roce 2016.
     A velkým úspěchem pro Matyáše i pro naši školu bylo jeho umístění v kategorii technické na nádherném 2. místě!!
Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

aktualizováno: 15.02.2017      fotogalerie


PODKRUŠNOHORSKÉ SETKÁNÍ BALTÍKŮ


obrazek         Ve dnech 20. a 21.1. jsme se zúčastnili Podkrušnohorského setkání Baltíků v Bílině. Kromě soutěže zde děti ještě měly možnost pracovat v trvůrčích dílnách, vyzkoušet jízdu na velké autodráze a hry na X Boxech.
      A naši programátoři nám opět udělali velkou radost: kategorii C (6. - 9.) třída vyhrál 1. místo Matyáš Hronek (6.B), 12. místo Jonáš Brodec (6.B).
     Kategorie B (žáci 5. tříd): 1. místo Tobiáš Brodec, 3. místo Tomáš Brichta, 5. místo Patrik Staes, všichni 5.A
     Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy!

aktualizováno: 23.01.2017 fotogalerie


Soutěž - Vánoce s Baltíkem


obrazek         Do této soutěže děti posílají své programy vytvořené ve škole i doma, hodnotí funkčnost programu, originalita, grafika a propracovanost.
      Letos jsme měli velmi mnoho pěkných programů v kategorii A, do soutěže jsme mohli poslat jen omezený počet. A zde jsou výsledky našich dětí:
      Kategorie A (39 soutěžících): vynikají 2. místo Jan Slavětínský (5.A), výborné 3. místo Daniel Stránský (4.B) 5. místo Patrik Staes (5.A), 7. místo Eliška Plachtová, 8. místo Tobiáš Brodec, 9. místo Tomáš Brichta,11. místo jiří Fencl, 15. místo Ondřej Bednář, 19. místo jiří Gasseldorfer, 22.místo Michal Kalina, Tomáš Johaník
      Kategorie B (15 soutěžících): 5. místo tým Karel Šíma, Adam Primus, Jan Němec, 6. místo Vojtěch Divokáý, Jan Franěk, 7. místo Dagmar jiroušková, 8.-9. místo Alexej Tušl, 8.-9. místo Jana Suchanová 12. místo Jonáš Brodec
     Jako porotci letos pracovali zkušení programátoři: Jakub Haymann (8.C), Matyáš Hronek (6.B).
     Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a vítězům gratulujeme!!

aktualizováno: 4.1. 2017       celkové výsledky


Vánoční setkání s Baltíkem


obrazek         Našeho Vánočního setkání s Baltíkem se zúčastnilo přes 70! dětí se svými rodiči.
      Všem děkujeme za příjemnou atmosféru, rodičům za výborné cukroví a hlavně všem dětem za jejich pěkné programy a prezentace!
      Přejeme krásné prožití vánočních svátků, klid a mír všem.

aktualizováno: 21.12. 2016       fotogalerie


Setkání baltíků ve Strakonicích


obrazek        Ve dnech 9.-10.12.2016 jsme se vypravili do Strakonic na další z řady soutěží s Baltíkem. tentokrát bylo téma POkémoni a naši soutěžící 1.den vytvářeli vlastní příběh s některými danými tématy. Hodnotila se hlavně grafická stránka programu. Další den bylo několik přesných krátkých úložek.      Soutěžilo se ve 2 kategoriích a opět jsme se umístili hlavně v 1. polovině startovního pole a přivezli si 2 medaile.
     Kategorie A ( žáci 1. stupně) -29 soutěžících: 3. místo Adéla Chvalová 5.B, 4. místo Tobiáš Brodec 5.A. 7. místo Partik Staes 5.A, 8. místo Daniel Petrů (3.B), 12. místo tým Ondřej Ryjáček (3.B), 17. místo Kristina Staesová (4.B)
     Kategorie B (žáci 2. stupně) - 19 soutěžících: 3. místo Matyáš Hronek 6.B, 6. místo Jakub Haymann 8.C, 7. místo Dagmar Jiroušková 6.B (V grafické části 1. dne byla na 1. místě ze všech účastníků!!)
Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a vítězům BLAHOPŘEJEME!!

aktualizováno: 12.12.2016      fotogalerie


CREATIVE BALTIE 2016


obrazek        Dne 26.11.2016 se naši programátoři účastnili soutěže CREATIVE BALTIE v Brně, což je přehlídka nejlepších programů z ČR, SR a Polska.
   Soutěžilo se ve 3 kategoriích, programátoři prezentovali své programy před odbornou porotou v angličtině. A opět jsme získali cenné medaile!!
     Kategorie A (1. - 3. třída): 3. místo tým Ondřej Ryjáček, Daniel Petrů (3.B),
     Kategorie B (4. - 6. třída): 2. místo Alexej Tušl (6.B), 3. místo Matyáš Hronek (6.B)
8.+9.roč),
     Kategorie C (7. - 9. třída): 5. místo tým Jan Franěk, Vojtěch Divoký, Jakub Haymann, Matyáš Šíp (8.+9.roč),
Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a vítězům BLAHOPŘEJEME!!

aktualizováno: 28.11.2016      fotogalerie


Setkání Baltíků v Praze - Ročník 8.


obrazek        Dne 12.11.2016 se 31 (!) našich mladách programátorů vypravilo na soutěž do Prahy, kde před odbornou porotou předvedly svoje předem vytvořené programy. Někteří na nich pracovali už od léta doma, jiní (zvláště mladší a nezkušení) pouze na kroužcích.
     Soutěžilo se ve 4 kategoriích, každý účastník si odvezl nějakou cenu a jako škola jsme získali 5 medailí z 12 možných!
     Kategorie A (téma "Perníková chaloupka", žáci 1. stupně) tato kategorie byla nejpočetnější: 2. místo Tobiáš Brodec 5.A, 3. místo tým Ondřej Ryjáček, Daniel Petrů (3.B), 7. místo tým Jiří Fencl, Jan Kňourek (5.A), 8. místo tým Michal Kalina, Zdeněk Chval, Tomáš Johaník (5.B), 9. místo tým Daniel Stránský, Jiří Gasseldorfer, Ondřej Bednář 4.C, 11. místo tým Matěj Haymann, Martin Jung (5.C), 12.misto tým Filip Pogorelskij, František Malík (4.C), 14.místo Jiří Kropáček, Jakub Vágner (3.B), 16. místo Eliška Haymannová, Lenka Babková (3.tř).
     Kategorie B (téma "Harry Potter, žáci 2. stupně): ZLATÁ MEDAILE 1. místo tým Jan Franěk, Vojtěch Divoký, Jakub Haymann, Matyáš Šíp ( 8.+9.roč), 8. místo Daniel Špaček (7.B)
     Kategorie C (volné téma, žáci 1. stupně): 3. místo tým Patrik Staes (5.A), Kristina Staesová (4.B),
     Kategorie D (volné téma, žáci 2. stupně): 2. místo tým Alexej Tušl (6.B), 4. místo tým Jan Němec, Karel Šíma, Adam Primus (6.tří.), 5. místo Jana Suchanová (6.C)
Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a vítězům BLAHOPŘEJEME!!

aktualizováno: 14.11.2016      fotogalerie


Povltavské setkání Baltíků - 11. ročník


obrazek        Ve dnech 21. a 22.10.2016 se konal již 11. ročník soutěže Povltavské setkání Balítků.
     Soutěž se konala v rámci Evropského týdne programování CODEWEEK
     Akci finačně zaštítilo Město České Budějovice.
     Zúčastnilo se přes 50 žáků od 3. do 9. tříd (včetně dětí z víceletých gymnázií) z celé republiky (Strakonice, Praha, Holice, Bílina, Hodkovice,..) ve 2 kategoriích.
     Kategorie A: 3. místo Tobiáš Brodec 5.A, 5. místo Patrik Staes 5.A, 7. místo Daniel Stránský 4.C, 8. místo Tomáš Brichta 5.A, 9. místo Ondřej Ryjáček 3.B,..
     Kategorie B: 1. místo Matyáš Hronek 6.B, 4. místo Jakub Haymann 8.C, 7. místo Dagmar Jisoušková 6.B, 10. místo Alex Tušl 6.B,...

     Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy a GRATULUJEME VÍTĚZŮM!!
tabulka všech soutěžících

aktualizováno: 22.10.2016       fotogalerie


pokročilé funkce

ŠKOLNÍ ROK 2015/2016


BALTIE 2016

jak nahrát úlohy

Ústřední kolo Soutěže v programování

skola        Ve dnech 24. - 26. 6. se konalo ústřední kolo Soutěže v programování v Hradci Králové, kam postoupil za naši školu žák 5.B Matyáš Hronek.
     Matyáš programoval ve skupině se žáky ZŠ a odpovídajících ročníků gymnázií - bez rozdílu věku, takže jeho soupeři byli např. patnáctiletí žáci gymnázií.
Skončil na krásném 6. místě, byl nejmladší programátor ve své kategorii!!
GRATULUJEME!!!
OFICIÁLNÍ STRÁNKY SOUTĚŽE

aktualizováno: 27.6.2016       fotogalerie       oficiální fotogalerie soutěže


BALTIE 2016 - DALŠÍ VELKÉ ÚSPĚCHY NAŠICH PROGRAMÁTORŮ

soutez         Ve dnech 10. - 12. června se naši nejlepší programátoři zúčastnili soutěže BALTIE 2016 v polské Varšavě za účasti 3 států - Česka, Polska, Slovenska.
     Ać byla výprava ČR početně nejslabší, přivezla celkem 7 medailí z 12! A naše škola byla velmi úspěšná, neboť získala 1 zlato , 1 bronz a 2 čtvrtá místa!!
      Soutěžilo se celkem ve 4 kategoricích:-
Kategorie A (1. - 3. třída, 19 soutěžících): výborné 4. místo Daniel Stránský (3.C), 12. místo talentovaný Daniel Petrů (2.B). Chlapci měli oproti Polákům stížené podmínky, neboť se museli bez jakékoli pomoci zorientovat v systému v polštině!
Kategorie B (4. - 6. třída, 31 soutěžících): vynikající 1. místo Matyáš Hronek (5.B), vynikající 3. místo Jan Koška (3.C). 24. místo Dagmar Jiroušková (5.B, jediná dívka v kategorii B!), 28. místo Alex Tušl (5.B, pravidelný finalista soutěže)
Kategorie C (7. - 9. třída, 22 soutěžících): výborné 4. místo Jakub Haymann (7.B), 14. místo Adam Staes (9.B, pravidelný finalista soutěže).
Kategorie D (žáci SŠ): vyhrál náš bývalý žák Martin Rameš!
     Jak probíhalo slavnostní zahájení a vyhlášení všech soutěžících, se můžete podívat zde:
úvodní ceremonie
vyhlášení výsledků
A že se jen nesoutěžilo, můžete vidět na Facebooku tib. Každá země měla připravit svoji prezentaci (bez PC) - nejlépe hudba, zpěv, tanec:-), naše je zde
Výsledky: výsledky kategorie A

aktualizováno: 13.6.2016     FOTOGALERIE


MLADÝ PROGRAMÁTOR 2016 - CELOSTÁTNÍ KOLO

soutez        Ve dnech 13. - 15. 5. 2016 se konalo celostátní kolo soutěže MLADÝ PROGRAMÁTOR v Hodkovicích nad Mohelkou.
     Naši programátoři vyrazili tentokrát reprezentovat naši školu do středočeského kraje a opět nám přivezli velmi cenné medaile a další výborná umístění. Výsledky:
Kategorie A (1.-5. třída): ZLATÁ MEDAILE - 1. místo Matyáš Hronek (5.B), STŘÍBRNÁ MEDAILE - 2. místo Jan Koška (5.C) , 6. místo Alex Tušl, 8. místo tým Tobiáš Brodec, Ondřej Buchar (4.A), 11. místo tým Adéla Chvalová, Zdeněk Chval, Tomáš Johaník (4.B), 13. místo tým Jonáš Brodec, Dagmar Jiroušková (5.B)
Kategorie B (6.-9. třída): 5. místo Adam Staes (9.B), 7. místo Jakub Haymann (7.C)
Kategorie C (6. - 9. třída - programovací jazyk C#): 4. místo Martin Hájek (9.A), 5. místo tým Adam Lerch, Martin Gráf, Miloslav Frank (9.A)
     Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!!

aktualizováno: 15.5.2016     FOTOGALERIE


Baltie 2016 - národní kolo

soutez        Dne 6.5. se konalo národní kolo soutěže Baltie 2016, v republice byla 2 soutěžní místa, jedno též na naší škole.
Výsledky:
Kategorie A (1.-3. třída, 10 finalistů): 1. místo Daniel Stránský (3.C), 2. místo Daniel Petrů(2.B), 6. místo Eliška Plachtová (3.B), 7. místo Ondřej Ryjáček 2.B
Kategorie B (4. - 6. třída 30 finalistů): 1.místo Jan Koška (5.C), 4. místo Matyáš Hronek (5.B), 6. místo Alex Tušl (5.B), 10. místo Tobiáš Brodec (4.A), 14. místo Dagmar Jiroušková, 15. místo Adéle Chvalová (4.B), 17. místo Adam Primus (5.A), 19. místo Daniel Špaček (6.B), 24. místo Matěj Haymann (4.C), 25. místo Jiří Fencl (4.A)
Kategorie C (7. - 9. třída, 22 finalistů): 4.místo Jakub Haymann (7.C), 8. místo Adam Staes (9.B), 16.místo Jan Franěk (8.A)
Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!!
Mezinárodní kolo - finále se bude konat 10. - 12.6. Do mezinárodního kola postupuje prvních 5 soutěžících v každé kategorii z každého státu.

aktualizováno: 6.5.2016     FOTOGALERIE


Regionální kolo soutěže MLADÝ PROGRAMÁTOR

skola         Regionální kolo soutěže MLADÝ PROGRAMÁTOR se konalo 6.4.2016. Opět naši mladí v kategorii A byli velmi úspěšní. Do celostátního kola postupují vždy 3 nejlepší týmy z regionu a pak další týmy podle počtu bodů.
     Kategorie A: 1. místo Matyáš Hronek, 2. místo Jan Koška, 4. místo Alex Tušl, 5. místo Tobiáš Brodec, 6. místo tým Jonáš Brodec a Dagmar Jiroušková, 7. místo tým Adéla CHvalová, Zdeněk Chval, Tomáš Johaník. Všechny tyto týmy postupují do národního koola, které se koná 13. 5. – 15. 5. 2016 v Hodkovicích nad Mohelkou.
Další naše týmy v kategorii A: 9. tým Daniel Stránský, Ondřej Bednář, Jiří Gasseldorfer, 11. místo tým Adam Primus, Karel Šíma, 13. místo tým Jana Suchanová, Michl Lískovec, Matěj Petrášek
     Kategorie B: 3. místo Adam Staes (postupující), další místa: 6. místo Jakub Haymann, 8. místo tým Vladimír Divoký, Vojtěch Divoký, Jan Franěk, 14. místo tým Dominik Šafka, Lenka Stodolovská.
     Všechny týmy musíme pochválit, neboť všichni soutěžící v národním srovnání dopadli dobře, určitě by se neumístili na koncových místech''
Gratulujeme!!

aktualizováno: 20.4.2016     stránky soutěže     FOTOGALERIE


KRAJSKÉ KOLO SOUTĚŽE V PROGRAMOVÁNÍ 2016 - profesionální programovací jazyky

skola         V pátek 15.6. se konala krajská soutěž v programování, kam byli vyslaní naši nejlepší programátoři. Nejednalo se o programovací jazyk Baltík, ale o profesionální programovací jazyky.
     Žáci programovali v jazyce C# a VisualBasic. A velkou gratulaci si zaslouží především Matyáš Hronek, který ve své kategorii získal vynikající 2. místo s počtem bodů 36, přičemž nejlepší studenti středních škol v kategorii mládež dosáhli pouze 10 bodů!!
     Před ním byl jen jeho bratr Pavel Hronek s počtem bod 38,5, který též chodí k nám na kroužek programování (TIB České Budějovice).
     Na dalších výborných místech se umístili naši žáci: 5. místo Jan Koška, 6. místo Adam Staes.
     Všem děkujeme za vynikající reprezentaci školy, neboť kdo může říct, že umí programovat na základní škole??

aktualizováno: 18.4.2016     stránky KRAJSKÉHO KOLA soutěže     FOTOGALERIE


Baltie 2016 - krajské kolo

soutez        Dne 14.4. se konalo regionální soutěže Baltie 2016.
Výsledky:
Kategorie A: 1. místo Daniel Petrů (2.B), 2. místo Daniel Stránský (3.C), 3. místo Eliška Plachtová (3.B)
Kategorie B: 1.místo Jan Koška (5.C), 2. místo Matyáš Hronek (5.B), 4. místo Tobiáš Brodec (4.A)
Kategorie C: 1. místo Adam Staes (9.B), 3.místo Jakub Haymann (7.C), 4.místo Jan Franěk (8.A)
Vítězům gratulujeme!!!

aktualizováno: 14.4.2016


Baltie 2016

soutez        Dne 29.3. se konalo školní kolo soutěže Baltie, kterého se zúčastnilo téměř 60 dětí.
      Soutěžili jednotlivci a museli naprogramovat 7 obtížnějších úloh, programovali bez přestávky 90 min. Zvláště kategorii A (1. - 3. třída) musíme pochválit, protože takto dlouho se soustředit, bývá pro děti belice obtížné.
Výsledky:
Kategorie A: 1.místo Jiří Gasseldorfer (3.C), 2. místo Daniel Petrů (2.B), 3. místo Daniel Stránský (3.C)
Kategorie B: 1.místo Jan Koška (5.C), 2. místo Matyáš Hronek (5.B), 3. místo Adam primus (5.A)
Kategorie C: 1.místo Jakub Haymann (7.C), 2. místo Jan Franěk (8.A), 3. místo Adam Staes (9.B)
Vítězům gratulujeme!!!
Další kolo - regionální - se bude konat v týdnu od 11.-15.4.
Celkové výsledky všech žák - ZDE

aktualizováno: 29.3.2016


Mladý programátor - školní kolo

soutez        Dne 24.3. se konalo školní kolo soutěže MLADÝ PROGRAMÁTOR pro kategorii A, kterého se zúčastnilo téměř 40 dětí v 19 týmech.
     Z tohoto školního kola mohlo postoupit 9 týmů do kola regionálního, které se koná na naší škole dne 6.4. 2016
     A zde jsou postupující týmy:
1. místo Jan Koška, 2. místo Matyáš Hronek, 3. místo Alex Tušl, 4. místo tým Fanta (Adam Primus, Karel Šíma), 5. místo tým Spojenci (Tobiáš Brodec), 6. - 7. místo tým Coca cola (Jonáš Brodec, Dagmar Jiroušková), tým Střelci (Daniel Stránský, Ondřej Bednář, Jiří Gasseldorfer), 8. - 9. místo tým Borci s.r.o. (Adéla Chvalová, Zdeněk Chval, Tomáš Johaník), tým Céčáci (Jana Suchanová, Matěj Petrášek, Michal Lískovec)
Postupujícím gratulujeme!!
     Na dalších místech týmy v následujícím pořadí:
Baltíci, MMMartin, Programátoři, Hekři, ELIJAN, Neťáci, Green, Holky, Aliance Fortexu, LK.
Soutěžní úloha - ZDE

aktualizováno: 24.3.2016


Mladý programátor - školní kolo

soutez        Začínají dvě velké programátorské soutěže s Baltíkem, kterých se vždy účastní naše škola v hojném počtu.
     Soutěž Mladý programátor bude mít školní kolo jen pro 1. stupeň - dne 23.3.2016. Soutěž bude v počítačových pracovnách a bude probíhat 1. vyučovací hodinu.
Soutěž má 3 kategorie: A (1. stupeň ZŠ), B (2. stupeň ZŠ), C (žáci programující v jazyce C#)
     Nominováni jsou v týmech tito žáci: seznam
Devět nejlepších týmů za kategorie A postupuje do regionálního kola, které se bude konat na naší škole dne 6.4. (celé dopoledne)

aktualizováno: 17.3.2016


Baltie 2016- školní kolo

soutez        Začínají dvě velké programátorské soutěže s Baltíkem, kterých se vždy účastní naše škola v hojném počtu.
     Školní kolo soutěže Baltie 2016 se bude konat po Velikonocích v úterý 29.3., a to 1. a 2. vyučovací hodinu. Budou nominováni žáci, kteří si dobře vedli v přípravném kole.
     Seznam postupujících žáků bude vyvěšen na webu školy dne 23.3.
     V této soutěži jsou 3 katerogie: A (1.-3. třída), B (4.-6. třída), C (7.-9. třída)
Regionální kolo se uskuteční na naší škole v týdnu od 11.4. do 15.4., konkrétní den ještě není stanoven.

aktualizováno: 16.3.2016


Soutěž Vánoce s Baltíkem

soutez         Jako každý rok i letos naši mladí programátoři posílali své programy do soutěže Vánoce s Baltíkem. Při hodnocení programů se porota soustředí na originalitu, propracovanost, grafiku programů. A jako každý rok - i letos byli naši malí programátoři úspěšní.
     Kategorie A (1. - 5. ročník) 28 soutěžních programů:
Vynikající 1. místo Matyáš Hronek (5.B), vynikající 3. místo Alex Tušl (5.B), 4. místo tým Karel Šíma, Adam Primus (5.A), 8. místo tým Adéla Chvalová, Rozálie Pokorná (4.B), 10. místo Michal Kalina (4.B), 12. místo Tobiáš Brodec (4.A), 15. místo tým Ondřej Buchat, Michaela Kosařová (4.A), 16. místo Jan Kňourek (4.A), 23. místo Tomáš Brichta (4.A)
     Kategorie B (6. - 8. ročník) 16 soutěžních programů:
8. místo Rozálie Hlízová (9.B), 10. místo Barbora Krejsová (9.B), 11. místo Adam Voldán (9.B), 12. místo Martin Pamětický (9.B), 13. místo Lenka Stodolovská (9.A), 16. místo Dominik Šafka (9.B)

aktualizováno: 10.1.2016


VÁNOČNÍ SETKÁNÍ S BALTÍKEM A RODIČI

soutez        V podvečer 15.12. se sešlo více než 50 dětí z naší školy a prezentovalo své vánoční programy před rodiči.
     K slavnostní atmosféře přispěl vánoční střomeček, cukroví od maminek, kterým tímto ještě jednou děkujeme a vánoční balíček od školy s motivy Baltíka.
     Všem se vystoupení dětí i jejich progámky moc líbily a proto se těším příští rok opět na další nápéady našich mladých programátorů.

     Ještě malé upozornění, zbyly nám tady 2 krabičky od cukroví a talířek, kdo z maminek na fotografii své věci pozná, pošlete prosím své dítě do kabinetu k p.Jandové. misky Děkujeme.

aktualizováno: 17.12.     fotogalerie


SETKÁNÍ BALTÍKŮ VE STRAKONICÍCH

soutez        Ve dnech 11. a 12. 12. jsme soutěžli s Baltíkem ve Strakonicích.
     Soutěž probíhala ve dvou dnech; první den měli soutěžící naprogramovat příběh volně podle zadání, druhý den programovali přesně podle připravených úloh.
     Letos byla přidána kategorie E pro nejnadanějsí žáky, kteří měli za úkol naprogramovat hru piškvorky, a to tak, že museli naprogramovat umělou inteligenci počítače. Počítačové programy pak bojovaly proti sobě a ten, který byl nejlepší, pak zajistil vítězství pro svého tvůrce.
     A nyní výsledky našich soutěžících - tentokrát jsme si odvezli 4. místa - "bramborové medaile" - ve všech kategoricích a hlavně jedno vítězství - v kategorii B.
Kategorie A (28 soutěžících): 4.místo Tobiáš Brodec 4.A, 6. místo Alex Tušl 5.B, 8. místo Dagmar jiroušková 5.B, 10. místo Patrik Staes 4.A, 14. místo Adéla Chvalová 4.B, 15. místo Jan Slavětínský 4.A, 17. místo Matěj Haymann 4.C, 18. místo Jonáš Brodec 5.B.
Kategorie B: 1. místo Jakub Haymann 7.A, 4. místo Jan Franěk 8.A
Kategorie E: 4. místo Matyáš Hronek 4.B, 6. místo Jan Koška 8.C. 7. místo Adam Staes 9.B
Všem soutěžícím gratulujeme k pěkným výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.

aktualizováno: 14.12.     fotogalerie


SOUTĚŽ CREATIVE BALTIE - BRNO 2015

soutez         Dne 28.11. proběhla V Brně mezinárodní tvůrčí soutěž v programování CREATIVE BALTIE 2015.
Za naši školu jsme mohli nominovat pouze jeden soutěžní program v každé kategorii. Ve velké konkurenci programátorů z Čech, Slovenska a Polska se naši žáci umístili následovně: kategorie A (žáci 1. - 3. tříd): 5. místo Ondřej Ryjáček 2.B
kategorie B (žáci 4. - 6. tříd): VYNÍKAJÍCÍ!! 1. místo Matyáš Hronek 5.B
kategorie C (žáci 7. - 9. tříd): 5. místo tým Adam Staes (9.B), Vojtěch Divoký (7.A)
     Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k velmi pěkným výsledkům!!

aktualizováno: 30.11.     fotogalerie


Setkání Baltíků v Praze

soutez        Dne 21.11.2015 se konalo další z řady setkání Baltíků - tentokrát v Praze
     Na tuto soutěže si žáci několik týdnů připravují své programy a pak je prezentuji před odbornou porotou.
Letos byly 3 kategorie podle témat a ve všech 3 kategoriích jsme získali medaili!
Kategorie A - téma Zlatovláska - účast 10 týmů z 1. stupně.
2. místo - stříbrná medaile - Tobiáš Brodec, Jan Slavětínský 4.A
5. místo Patrik Staes (4.A), Kristína Staesová (3.B), na dalších místech Jana SUchanová 5.B, tým Daniel Stránský, Jiří Gasseldorfer, Ondřej Bednář 3.C, Daneil Petrů 2.A, Kryštof Vališ, Lukáš Vališ 3.A.


Kategorie B- téma Travian- účast 7 týmů bez rozdílu věku
1. místo - zlatá medaile - tým Adam Staes 9.B, Vojtěch Divoký, Vladimír Divoký (7.A)

Kategorie C- volné téma - účast 19 týmů bez rozdílu věku
3.místo Matyáš Hronek 5.B
10. místo Adam Primus, Karel Šíma (5.A), na dalších místech: Jiří Fencl , Jan Kńourek 4.A, Matěj Haymann 4.C


Všem soutěžícím děkujeme za vynikající reprezentaci školy a vítězům gratulujeme.

aktualizováno: 23.11.     fotogalerie 1      fotogalerie 2Povltavské setkání Baltíků

skola         Ve dnech 23. a 24. 10. se konal již 10. ročník Povltavského setkání baltíků.
      Na této dvoudenní soutěži mladí programátoři první den tvoří úlohu na zadané téma a druhý den musí programovat 3 kratší úlohy přesně podle zadání
      Kategorii A mám vždy bohatě zastoupenou a opět jsme získali medaili - tentokrát stříbrnou a to zásluhou Alex Tušla z 5.B
     Další umístění kategorie A (celkem 24. soutěžících): 5. míso Adam Primus (5.A), 6. místo Tobiáš Brodec (4.A), 9. místo Patrik Staes (4.A), 10. místo Jonáš Brodec (5.B), 13. místo Daniel Stránský (3.C), 14. místo Dagmar Jiroušková (5.B), 15. místo Tomáš Brichta (4.A), na dalších místech Martin Jung (4.C), Matěj Petrášek (5.A), Jana Suchanová (5.C), Daniel Petrů (2.B)
      Kategorie B (21 soutěžících): 9. místo Daniel Špaček (6.B), 10. místo Jan Franěk (8.A)
     V letošním roce byla navic kategorie E, kde soutěžili nejnadanější žáci bez rozdílu věku, za naší školy tuto možnost měli Matyáš Hronek (5.B), který získal krásné 3. místo a Jan Koška (5.C) - místo 4. V této kategorii programovali soutěžící stolní hru PEXESO.
Všem soutěžícím děkujeme za velmi dobrou reprezentaci školy a vítězům gratulujeme!!
stránky soutěže

aktualizováno: 25.10.2015      fotogalerie


ŠKOLNÍ ROK 2014/2015


Ocenění žáků za reprezentaci školy a města

skola        Dne 18.6.2015 převzali naši žáci Jan Koška (4.C), Matyáš Hronek (4.B) a Adam Staes (8.B) z rukou náměstka primátora pro sociální oblast, školství, zdravotnictví Ing. Martina Maršíka, Ph.D. ocenění za vzornou reprezentaci města České Budějovice v oblasti programování v Baltíkovi.
     Všichni ocenění žáci byli úspěšní při reprezentaci školy na celostátní soutěži MLADÝ PROGRAMÁTOR i na mezinárodní soutěži BALTIE 2015, jejíž finále se konalo v Polsku.
     Vedení školy se připojuje k blahopřání a zároveň děkuje p. učitelkám Jandové a Zemkové za vzornou přípravu těchto žáků na soutěže v programování.

aktualizováno: 19.6.2015      fotogalerie


Finále soutěže BALTIE 2015 - Varšava, Polsko

skola        Ve dnech 12.6. - 14.6. se naši mladí programátořiopět vydali změřit své síly se soutěžícími z Čech, Slovenska a Polska; soutěž se tentokrát konala ve Varšavě v Polsku.
      Konkurence je čím dál větší, ale přesto se nám podařilo udržet velmi pěkná místa a opět jsme si dovezli velice cenné medaile v kategorii nejmladších programátorů.
      Kategorie A (1.-3. třída), celkem 70 finalistů :
vynikající 2. místo Adéle Chvalová (3.B), vynikající 3. místo Tobiáš Brodec (3.A), 14. místo Zdeněk Chval (3.B), 16.místo Tomáš Brichta (3.A), 38. místo Patrik Staes (3.A)
      Kategorie B (4.-6. třída), celkem 131 finalistů:
vynikající 5. místo Jan Koška (4.C), vynikající 6. místo Matyáš Hronek (4.B), 28.místo Jakub Haymann (6.C), 31. místo Alex Tušl (3.B).
      Kategorie C (7.-9. třída), celkem 70 finalistů:
31.místo Adam Staes (8.B), 48. místo Martin Hájek (8.A).
     Za zmínku stojí i to, že kategorii D (studentů středních škol) vyhrál náš bývalý žák Martin Rameš.
      Kromě programování jsme ve Varšavě navšítívil i Moderní vědecké centrum Kopernik, městskou ZOO a multimediální parkovou fontánu.
      Všem našim soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k velmí pěkným výsledkům.

aktualizováno: 15.6.2015      fotogalerie


Soutěž BALTIE 2015

skola        Dne 30.4.2015 se konalo regionální kolo sotěže BALTIE 2015, výsledky se porovnaly celostátně a nejlepší žáci postupují do finále, které se bude konat 12.-14.6. v Polsku ve Varšavě.
     Soutěžilo se ve 3 kategoriích a zde jsou výsledky národního srovnání:
     Kategorie A (žáci 1. - 3. tříd):
2. místo Tobiáš Brodec (3.A), 3. místo Tomáš Brichta (3.A).
Nejúspěšnější žáci 2. tříd v této kategorii: 8.místo Ondřej Bednář, 10. místo Jiří Gasseldorfer, 11. místo Daniel Stránský (všichni 2.C)
     Kategorie B (žáci 4. - 6. tříd):
1. místo Jakub Haymann (6.C), 2. místo Jan Koška (3.C)
     Kategorie C (žáci 7. - 9. tříd):
3. místo Adam Staes 8.B
Vítězům gratulujeme!!

aktualizováno: 16.5.2015


Celostátní kolo soutěže MLADÝ PROGRAMÁTOR

skola         Ve dnech 24. - 26. 4. se naši mladí programátoři účastnili celostátní soutěže MLADÝ PROGRAMÁTOR 2015 v Žatci.
      Opět jsme ovládli kategorii A a získali další cenné medaile!!:
1. místo - zlatá medaile - Jan Koška 4.C,
2. místo - stříbrná medaile - Matyáš Hronek 4.B,
6. místo - tým Matyáš Marx, Rudolf Matoušek, Daniel Špaček - 5. B,
13. místo - tým Alex Tušl, Jonáš Brodec, Dagmar Jiroušková - 4.B.

Výsledky kategorie B:
4. místo - Jiří Jindra 9.A,
5. místo - tým Adam Staes 8.B, Vladimír Divoký, Vojtěch Divoký - 6.A,
9. místo - tým Jakub Haymann 6.C, Jan Franěk 7.A,
12. místo - tým Martin Gráf, Martin Hájek 8.A.

Všem soutěžícím děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a gratulujeme k získaným oceněním.
¨ Ofidiální stránky soutěže, celkové výsledky ZDE
Facebook pořádající organizace s fotkami ze soutěže ZDE
Čtěte zprávu z ŽATECKÉHO ZPRAVODAJE

aktualizováno: 26.4.2015      fotogalerie


Celoroční soutěž BALTÍKOVINY

skola         O víkendu též proběhlo ocenění v soutěži BALTÍKOVINY, což je celoroční korespondenční soutěž, při níž žáci museli během roku poslat 20 naprogramovaných úloh.
V kategoriích A a B nesměli soutěžit žáci hodně pokročilí; pro ně byla určena kategorie C, ve které se ovšem museli naučit programovat v obtížnějším jazyce BALTIE 4.
      Kategorie A: (81 soutěžících)
4. místo Tobiáš Brodec 3.A, 6. místo Daniel Stránský 2.C, 9. místo Dagmar Jiroušková 4.B, 10. místo Adéla Chvalová 3.B
      Kategorie B: (36 soutěžících)
1. místo Martin Hájek 8.A, 2. místo Martin Gráf 8.A, 5. místo Alexandr Stropek 8.A, 6. místo Adam Voldán 8.B
      Kategorie C: pro pokročilé – program Baltie 4
1.místo Jan Koška 4.C, 2.místo Matyáš Hronek 4.B, 4.místo Adam Staes 8.B
stránky soutěže

aktualizováno: 27.4.2015


Regionální kolo soutěže MLADÝ PROGRMÁTOR - výsledky

skola        Dne 25.3.2015 se konalo REGIONÁLNÍ kolo sotěže MLADÝ PROGRAMÁTOR 2015.      Kategorie A: (1. - 5. třídy) - byla opět "naše". Naši žáci vybojovali opět přední místa a i v bodovém srovnání s ostatními kraji jsou naši favorité nejlepší.
1. místo Jan Koška 4.C (183,4 bodu), 2. místo Matyáš Hronek 4.B (172,9 bodu). Další tým v republice v této kategorii měl jen 120 bodů! Na body dále postupují týmy: 4. v regionálním kole tým: Alex Tušl, Jonáš Brodec, Dagmar Jiroušková 4.B (88,4 bodů) 6. v regionálním kole tým: Matyáš Marx, Rudolf Matoušek 5.B (73,6 bodu)
I naše další týmy si vedly výborně, všechny byly nad hranici 60 bodů, což v jiných krajích standartní nebylo. Pochvalu tedy zaslouží i týmy: Petr Tonzar, Zdeněk Šantrůček (5.B), Adéla Chvalová, Zdeněk Chval, Tomáš Johaník (3.B), Patrik Staes, Tomáš Brichta (3.A), Adam Primus, Karel Šíma (4.A) , Tobiáš Brodec, Jan Slavětínský, Ondřej Buchar (3.A)
     Kategorie B: (6. - 9. třídy) - tady se postup povedl Jiřímu Jindrovi 9.A (5. místo v kraji) a týmu Jakub Haymann 6.C a Jan Franěk 7.A (6. místo v kraji).
     Opět i naše další týmy byly na body úspšné, ale do celostátního kola postupují opravdu jen ti nejlepší.
Další výsledky zde
Celostátní kolo se bude konat 24.4. - 26.6. v Žatci.

aktualizováno: 9.4.2015


Regionální kolo soutěže MLADÝ PROGRMÁTOR

skola        Dne 25.3.2015 se konalo REGIONÁLNÍ kolo sotěže MLADÝ PROGRAMÁTOR 2015.
     Soutěž "Mladý programátor" je celostátní postupová soutěž 1 - 3 členných týmů v programování v jazycích Baltík 3, Baltie 4 C#.
     Každý soutěžní tým má k dispozici jeden počítač. K vyřešení 3 soutěžních úloh mají soutěžící čas 3 šedesátiminutové hodiny.
Zveřejnění výsledků regionálních kol: 8. 4. 2015

aktualizováno: 23.3.2015      fotogalerie


Soutěže s Baltíkem

skola        V týdnu od 23. - 27. se konají 2 postupové soutěže s Baltíkem..
     První z nich je mezinárodní soutěž v programování BALTIE 2015. V pondělí 23.3. bude probíhat školní kolo. Zájem dětí o tuto soutěž je obrovský, proto jsme školní kolo rozdělili na dvě části.
Od 8.00 - 9.45 soutěží ve svých kategoriích žáci 1., 2., 3. tříd a žáci 2. stupně.
Od 10.00 - 11.40 soutěží žáci 4. a 5. tříd.
     Celkem se bude účastnit rekordní počet - téměř 80 žáků!!
     Soutěží se na serveru SGP
     Druhá soutěž již má za sebou kolo školní a ve středu 25.3. se na naší škole bude konat po celý den regionální kolo. Jedná se o soutěž MLADÝ PROGRAMÁTOR, ve které se mohou účastnit děti až v tříčlenných týmech, což podporuje týmovou spolupráci.
     Přijedou soutěžit děti i z jiných budějovických škol, gymnázia a Strakonic (početní převahu však budou mít děti z naší školy.) Doufejme, že tato početní převaha bude i v počtu postupujících soutěžících.
     Přejem všem dětem, aby je úlohy i soutěžení bavilo a aby získaly cenné úspěchy pro sebe i pro naši školu.
     Stránky soutěží soutěže s Balríkem

aktualizováno: 21.3.2015


Regionální kolo soutěže MLADÝ PROGRAMÁTOR

skola   TERMÍN: 25.3.2015 8.00 - 8.30 příchod do školy
8.45 - 9.45 ROZPRAVA NAD ÚLOHAMI
9.45 - 12.45 PROGRAMOVÁNÍ
13.00 - KONEC SOTĚŽE
poplatek 50 Kč bude každá skupina hradit přímo organizátorovi - na fakturu
prosím, přineste si s sebou přezůvky

aktualizováno: 17.3.2015


Celostátní soutěž Vánoce s Baltíkem

skola         V průběhu prosince naši mladí programátoři tvořili programy na vánoční téma. Nejzajímavější programy jsme poslali do celostátní soutěže Vánoce s Baltíkem. Bohužel můžeme vždy poslat jen omezený počet programů. Letos byl výběr obzvláště obtížný, neboť na 1. stupni jsme měli velké množství nápaditých a kvalitných prográmků.
A nyní výsledky soutěže.
     Kategorie A - celkem 43 programů, programy všech našich žáků se umístily v první části tabulky.
vynikající 3. místo Matyáš Hronek (4.B), 6. místo Zuzana Kodýmová (5.A), 7. místo Rudolf Matoušek (5.B), 9. místo Jana Suchanová (4.C), 10. místo Tereza Kühnelová (5.A),...
     Kategorie B - celkem 25 programů
vynikající 3. místo tým Katerina Housková (6.B) a Lucie Housková (9.A), 6. místo Jakub Haymann (6.C)...
Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!
      Na stránkách soutěže se můžete podívat na celkové výsledky a stáhnout si programy soutěžících.

aktualizováno: 12.1.2015


Předvánoční setkání s Baltíkem


skola         Již tradičně mladí programátoři školy předvedli své programy vytvořené v programu Baltík před svými rodiči a kamarády. Letos předvádění nebylo soutěžní a každý, kdo se zůčastnil, dostal od školy malý dáreček.
     Věříme, že se dětem i rodičům naše setkání líbilo, a že nám zachovají přízeň i v dalším roce.

aktualizováno: 18.12.2014     fotogalerie


Setkání Baltíků ve Strakonicích


skola         Ve dnech 12. a 13. prosince naši mladí programátoři soutěžili ve Strakonicích. První den měli za úkol vymyslet program na motivy filmu "Piráti z karibiku". Druhý den měli naprogramovat 3 úlohy přesně podle zadání.
     Na soutěž můžeme vzít jen omezený počet zájemců, snažíme se vystřídat děti, které o soutěž mají zájem. Výsledky našich žáků jsou opět velmi dobré.
     Kategorie A: soutěžilo 20 žáků, vynikající 1. místo Matyáš Hronek (4.B), 6.místo Rudolf Matoušek (5.B), 7. místo Dagram Rozsár (4.B), 11. místo Patrik Staes (3.A), 13. místo Michal Heller (3.C)
     Kategorie B: soutěžilo 18 žáků, výborné 3. místo Jiří Jindra (9.A), 4. místo Jan Franěk (7.A), 7. místo Martin Pamětický (8.B), 12. místo Eva Štětinová (6.A)
Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
Podrobné výsledky ZDE na kartě Výsledky

aktualizováno: 15.12.2014     fotogalerie


Creative Baltie 2014

skola        V sobotu dne 29.11. se konalo finále soutěže Creative Baltie 2014, kterého se zúčastnili soutěžící z Čech, Slovenska a Polska.
     Mladí programátoři, kteří se s vlastním programem dostali až do mezinárodního finále v Brně, prezentovali své progamy před porotou.
     Z každé kategorie mohl postoupit pouze jeden žák za školu do kola krajského, dále do národního a nakonec do finále. Z naší školy se do finále probojoval Jan Koška (4.C), který ve své kategorii (4. - 6. třídy) ve velké konkurenci se svým programem Package vybojoval vynikající 3. místo.
     Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

aktualizováno: 2.12.2014      fotogalerie


Soutěž BALTÍKOVINY


baltik        Zapojení žáci do soutěže BALTÍKOVINY.
      STRÁNKY SOUTĚŽE
      NÁVOD NA NAHRÁNÍ ÚLOHY do soutěže
Soutěž pořádá DDM Bílina a je celoroční. Žáci budou řešit celkem 20 soutěžních úloh. Nejprve budeme úlohy řešit a nahrávat do soutěže ve škole, až se děti se soutěží lépe seznámí, budou pracovat doma. Soutěž má vést žáky k samostatnosti v programování.
     Základní kategorie A (1. stupeň) a B (2. stupeň) je doporučena spíše žákům, kteří začinají než zkušeným soutěžícím. Ti zkušenější mohou soutěžit v kateorii C, kde se soutěží v Baltie 4 C#.
Registrace byla do konce října, poplatek za soutěž - 100 Kč na rok.

aktualizováno: 23. 11. 2014


Setkání Baltíků v Praze

skola        Dne 8.11.2014 se naši mladí programátoři zúčastnili další z řady soutěží s Baltíkem - tentokrát v Praze.
     Letos byla vyhlášená 2 témata: Baltíkovy dobroty a Star Wars. Jelikož naše škola měla opět velké početní zastoupení - kromě zkušenných programátorů se zúčastnili v hojném počtu i žáci 3. tříd - měli jsme i velké medailové žně.
     V kategorii A (1. stupeň, téma Baltíkovy dobroty), která byla nejpočetnějsí, jsme získali hned 3 medaile! A to zásluhou Matyáše Hronka 4.B- zlatá medaile, Karla Šímy (4.B) - stříbrná medaile a Alexe Tušla (4.B) - bronzová medaile.. 9. místo v silné konkurenci vybojoval tým Tobiáš Brodec a Jan Slavětínský ze 3.A.
     Kategorie B (2. stupeň, téma Baltíkovy dobroty) - další zlatá medaile zásluhou týmu Adama Staese (8.B), Jana Fraňka (7.A) a Vojtěcha Divokého (6.A). 4. místo Jiří Jindra (9.A), 5. místo Lucie Housková (9.A) a Kateřina Housková (6.B), 6. místo Jakub Haymann (6.C)
     Kategorie C (1. stupeň, téma Star Wars) - další zlatá nedaile Daniel Špaček (5.B), stříbrná medaile Jiří Fencl (3.A), 4. místo Jan Kňourek (3.A), 5. místo Jakub Haymann (6.C), 7. místo Karel Žák (3.C).
V kategorii D jsme zastoupení neměli.
Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

aktualizováno: 8.11.2014     fotogalerie     oficiální fotogalerie


Povltavské setkání Baltíků

skola        Ve dnech 17. a 18. 10. jsme na naší škle pořádali již 9. ročník Povltavského setkání Baltíků, kterého se účasnilo téměř 60 dětí a studentů.
     Naši programátoři si změřili síly se svými kamarády ze základních škol a gymnázicí z Českých BUdějovic, Strakonic, Bíliny, Prahy, Hodkovic, Žatce, Holic.
     A zde jsou naše výsledky:
     Kategorii A (1. stupeň ZŠ, 28 soutěžících) opět zcela ovládli naši soutěžící:
1. místo Jan Koška - 4.C, 2. místo Matyáš Hronek - 4.B, 4.místo Alex Tušl - 4.B, 11. místo Matyáš Marx 5.B, 12. místo Adam Primus 4.B, 13. místo Rudolf Matoušek 5.B, 15. místo Petr Tonzar 5.B, 19. místo Jonáš Brodec - 4.B, 20. místo Tobiáš Brodec -3.A, 22. místo Martin Jung -3.C, 23. místo Patrik Staes -3.A, 25. místo Dagmar Rozsár 4.B.
     Kategorie B (2. stupeň a žáci gymnázií, 28 soutěžících):
14. místo Jan Franěk, 16. místo Vojtěch Divoký, 19. místo Vladimír Divoký
Starší žáci naší školy Jiří Jindra 9.A a Adam Staes 8.B si tentokrát vyzkoušeli roli porotců spolu s bývalými žáky = programátory z naší školy, kteří se k nám pravidelně vracejí a pomáhají nám se soutěží.
     Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!!
     stránky soutěže

aktualizováno: 18. 10. 2014      fotogalerie


ŠKOLNÍ ROK 2013/2014Celostátní soutěž MLADÝ PROGRAMÁTOR - finále ve Strakonicích - další úspěchy našich programátorů!!

skola        Ve dnech 13. - 15. června 2014 proběhlo ve Strakonicích finále celostátní soutěže v programování v Baltíkovi
     Žáci měli tři hodiny na vyřešení tří úloh. V době, kdy odborná porota úlohy hodnotila, soutěžící měli na programu výlet do Hoslovic, kde si prohlédli místní středověký vodní mlýn.
     Soutěže se účastnilo přes 60 žáků a studentů, kteří soutěžili v jednočlenných nebo dvojčlenných týmech a naši soutěžící nám opět udělali velkou radost, neboť byli úspěšní v obou kategoriích!
      Kategorie A (žáci 1.stupně): 2. místo Jakub Haymann a Melichar Konečný (5.C) 3. místo Jan Koška (3. C), 5. místo Kateřina Housková, Eva Štětinová (5.tř), 7. místo Vladímír Divoký, Vojtěch Divoký (5.B)
     Kategorie B (žáci 2. stupně a víceletých gymnázií): 3. místo Jiří Jindra (8.A), 4. místo Adam Staes, Jan Zemko (7.B), 6. místo Tereza Hovorková (9.A), Lucie Housková (8.A).
     Všem našim soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a GRATULUJEME!!
     Výsledková listina

aktualizováno: 15.6.2014     fotogalerie 1     fotogalerie 2


Baltie 2014 - finále v Polsku v Řešově - velký úspěch nejmladších programátorů!!

skola        Ve dnech 6. - 8. června 2014 proběhlo mezinárodní kolo soutěže v programování Baltie 2014.
     Naši programátoři se úspěšně probojovali koly školními, okresními, krajskými a národním v kategoriích A,B.C a o víkendu se zúčastnili mezinárodního klání, kterého se kromě Česka účastnilo i Polsko, Slovensko a Bělorusko.
     Naši soutěžící byli úspěšní zejména v kategorii A (žáci 1. - 3. tříd), kde jsme získali zlatou i stříbrnou medaili!! A to zásluhou Jana Košky v 3. C, který s přehledem opět vyhrál a zásluhou Alexe Tušla z 3.B, který se umístil na 2. místě. Na 4. místě se umístil další náš šikovný programátor Matyáš Hronek ze 3.B. Adam Primus se umístil na 15. místě a Dagmar Rozsár z 3.B na 25.místě.
     Kategorii B (4. - 6. třída) ovládli Poláci, naši soutěžící se umístili takto: Jakub Haymann (5.C) - 23. místo, Vojtěch Divoký (5.B) - 58. místo.
     V kategorii C (7. - 9. třída) jsme měli 3 zástupce, z nichž nejlépe se umístil Jiří Jindra (8.A) na místě 8., Tereza Hovorková(9.A) - 21. místo, Adam Staes (7.B) - 41. místo.
     Všem našim soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a GRATULUJEME!!

aktualizováno: 8.6.2014     fotogalerie     BALTIE 2014 - Polsko - oficiální fotogalerie


BALTIE 2014 - národní kolo

skola        Dne 26.3. se konalo národní kolo soutěže v programování BALTIE 2014.
     Naši nejúspěšnější žáci v jednotlivých kategorích jsou:
Kategorie A (1. - 3. třída): s velkým náskokem zvítězil Jan Koška 3.C, 2. místo Adam Primus 3.A, 3. místo Alex Tušl 3. B
Kategorie B(4. - 6. třída): 3. místo Jakub Haymann 5.C, 6. místo Melichar Konečný 5.C, 10. místo Jan Franěk 6.A
Kategorie C (7. - 9. třída): 5. místo Jiří Jindra 8.A, 7. místo Tereza Hovorková 9.A, 8. místo Lucie Housková 8.A
Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k pěkným výsledkům.
výsledky všech soutěžících

aktualizováno: 25.4.2014      fotogalerie


Velikonoční soutěž s Baltíkem

skola        Letošního ročníku velikonoční soutěže se zúčastnili žáci z 2. tříd, kteří s Baltíkem začínali.
Nejlépe se umístil Tomáš Brichta (4. místo) a Adéla Chvalová (6. místo).
Gratulujeme!!

aktualizováno: 25.4.2014


BALTIE 2014 - příprava

příprava na Baltie bludiště

příprava na Baltie ulohy

příprava na Baltie ulohy

příprava na Baltie soubory

MLADÝ PROGRAMÁTOR 2014 - regionální kolo


soutez        Dne 19.3. se na naší škole konalo regionální kolo soutěže MLADÝ PROGRAMÁTOR, kterého se zúčastnilo téměř 50 dětí ze základních škol a gymnázia v Českých Budějovicích a Strakonicích..
     Z každé kategorie postupují týmy na prvních 3 místech a další 3 týmy z ČR, které jsou nejlepší na body.
výsledky našich žáků:
Kategorie A (1. stupeň):
2. místo Jakub Haymann, Melichar Konečný, 3. místo Jan Koška, na body ještě dále postupují ze 4. místa Kateřina Housková a Eva Štětinová a ze 6. místa Vladimír Divoký a Vojtěch Divoký.
Kategorie B (2. stupeň):
2. místo Tereza Hovorková, Lucie Housková, 3. místo Jiří Jindra, na body ještě dále postupují ze 4. místa Jan Zemko a Adam Staes
     Národní kolo se bude konat ve dnech 13. 6. – 15. 6. 2014 ve Strakonicích.
     Všem soutěžícím gratulujeme k úspěchům.
podrobné výsledky soutěžících - odkaz Mladý programátor 2014/ regionální kolo / Hodnocení

aktualizováno: 7.4.2014      fotogalerie


BALTIE 2014 - krajské kolo

skola        Dne 25.4. se konalo národní kolo soutěže v programování BALTIE 2014.
     Naši nejúspěšnější žáci v jednotlivých kategorích jsou:
Kategorie A (1. - 3. třída): Jan Koška 3.C, 2. místo Adam Primus 3.A, 5. místo Matyáš Hronek 3. B
Kategorie B(4. - 6. třída): 1. místo Kateřina Houskocá 5.A, 2. místo Jakub Haymann 5.C, 3. místo Melichar Konečný 5.C,
Kategorie C (7. - 9. třída): 1. místo Jiří Jindra 8.A, 4. místo Tereza Hovorková 9.A,
Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k pěkným výsledkům.

aktualizováno: 2.4.2014


Nejbližší soutěže s Baltíkem

NÁZEV SOUTĚŽE TYP SOUTĚŽE TERMÍN MÍSTO KONÁNÍWEB
Baltie 2014 okresní kolo úterý 11.3. - 11.45 - 13.30 na naší škole Baltie ´14
Mladý programátor 2014 regionální kolo středa 19.3. - 11.45 - 13.30 na naší školeTIB
Baltie 2014 krajské kolo středa 26.3. - 10.00 - 12.30 na naší školeBaltie ´14
Podkrušnohorské setkání Baltíků soutěž bez postupupátek, sobota 28.3. - 29.3. BílinaDDM B9lina

zadání školního kola MLADÝ PROGRAMÁTOR 2014

aktualizováno: 9.3.2014


Podkrušnohorské setkání baltíků - BÍLINA 2014

soutez        Ve dnech 28.3. a 29.3. naši programátoři vyjeli změřit své dovednosti do severočeské Bíliny. Ve 3 kategoriích soutěžilo 44 žáků; 1. den byla úloha, která podporovala tvůrčí myšlení žáků, druhý den soutěžili žáci přesně podle zadání. Kromě programování si děti měly možnost vyzkoušet závodní autodráhu, ne které se pořádají mistrovství ČR, dále hry tělem na Xboxu 360 a závodní koloběžkový ovál.
     Výsledky našich soutěžících:
Kategorie 4. a 5. tříd (21 žáků): broznová medaile Jakub Haymann, těsné 4. místo Melichar Konečný, 7. místo Eva Štětinová, 8. místo Vladimír Divoký, 10. místo Vojtěch Divoký
Kategorie 6. - 9. tříd (15 žáků): broznová medaile Jiří Jindra (8.A), 4. místo Adam Staes (7.B), 9. místo Jan Franěk (6.A)
     Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

aktualizováno: 31.3.2014      fotogalerieBALTIE 2014 - okresní kolo


soutez        Okresního kola v programování se na naší škole zúčastnily celkem 3 organizace (ZŠ a MŠ L.Kuby 48, gymnázium J.V.Jirsíka, TIB České Budějovice). Na naší škole se programování věnuje velké množství dětí, proto i zastoupení v okresním kole jsme měli největší. A zde jsou výsledky:
     Okresní kolo 1. - 3. třídy - účastnilo se 15 žáků.
1. místo Adam Primus , 2. místo Matěj Haymann, 3. místo Jan Němec .
     Okresní kolo 4. - 6. třídy - účastnilo se 16 žáků.
1. místo Jakub Haymann , 2. místo Jan Franěk, 3. místo Vojtěch Divoký .
     Okresní kolo 7. - 9. třídy - účastnilo se 6 žáků
1. místo Martin Rameš (GJVJ) , 2. místo Adam Staes, 3. místo Tereza Hovorková .
Gratulujeme!!

aktualizováno: 13.3.2014


Vánoce s Baltíkem - celostátní kolo

skola        V průbehu listopadu a prosince pracovali naši programátoři na vlastních programech s vánoční tematikou. Programy děti předvádstavily v prosinci před rodiči a nejlepší programy z 1. stupně a ze 2. stupně pak byly zaslány do celostátní soutěže.
     Naši programátoři uspěli zejména v kategorii B (6. - 9. třída), kde obsadili hned 4 nejlepší místa!!! Pořadí, které určila odborná porota, bylo stejné jako pořadí, které určili rodiče s spolužáci na naší vánoční předváděčce.
1. místo Tereza Hovorková-9.A, 2. místo Lucie Housková-8.A, 3.místo Jiří Jindra a Lukáš Trnka -8.A, 4. místo Adam Staes-7.B
     V kategorii A soutěžilo rekordních 33 programů a zde jsou nejlepší výsledky našich žáků:
4. místo Kateřina Housková-5.B, 5. místo Jana Suchanová-3.C a Dagmar Rozsár-3.B, 7. místo Jan Koška-3.C, 8. místo Alexej Tušl-3.B, 10. místo Rudolf Matoušek-4.B
     další výsledky našich žáků

aktualizováno: 9.1.2014


PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ S BALTÍKEM

skola        Dne 17.12. se již tradičně konalo "Předvánoční setkání s Balíkem". V letošním roce byla rekordní účast - téměř 80 dětí!!
     Děkujeme všem rodičům za výborné přinesené cukroví; nejdříve zmizely slané brambůrky a zelňáky:-)
     V letošním roce jsme připravili 6 pohárů pro vítěze v jednotlivých kategoriích (třídách) a protože jsme zjistili, že je čím dál obtížnější programy hodnotit, pro příští rok chystáme změny: děti nám ukáží své programy bez stresujícího soutěžení a pokusíme se obdarovat každé dítě drobným reklamním předmětem ("dárečkem od Ježíška").
Letos tedy naposledy vyhlašujeme vítěze v jednotlivých kategoriích:
     Kagetori 1. tříd: 1. Josef Kordík-1.A, další ocenění: Matouš Lounek-1.A, Lukáš Vališ-1.A, Lucie Marková-1.B, Daniel Stránský-1.C, Daniel Sýkora-1.A
     Kategorie 2. tříd: 1. Tomáš Johaník-2.B, 2. Tomáš Brichta-2.A, 3. Jan Slavětínský-2.A
     Kategorie 3. tříd: 1. Alexej Tušl-3.B, 2. Jan Koška-3.C, 3. Jana Suchanová-3.C, Dagmar Rozsár-3.B
     Kategorie 4. tříd: 1. Rudolf Matoušek-4.B, 2. Karolína Nováčková-4.A, 3. Daniel Špaček-4.B.
     Kategorie 5. tříd: 1. Vojtěch Divoký-5.A, 2. Kateřina Housková-5.B, Jakub Haymann-5.C
     Kategorie 2. stupeň: 1. Tereza Hovorková-9.A, 2. Lucie Housková-8.A, 3. Jiří Jindra-8.A, Adam Staes-7.B

aktualizováno: 19.12.2013      fotogalerie


Předvánořní setkání Baltíků ve Strakonicích 2013

skola        Ve dnech 13. a 14.12.2013 se naši mladí programátoři zúčastnili dalšího setkání Baltíků ve Strakonicích.
     První den programovali na téma známé pohádky O perníkové chaloupce, kde mohli využít všechny možnosti programu, důraz se kladl i na grafické zpracování. Druhý den museli naprogramovat 3 úlohy přesně podle zadání.
Umístění: KATEGORIE A (1. - 5. třída, 23 soutěžících): výborné 3.misto získal Jakub Haymann 5.C, 4. místo Vojtěch Divoký 5.A, 6. místo Alex Tušl, 11. místo Vladimír Divoký 5.A, 13. místo Eva Štětinová 5.A, 15. místo Jakub Franěk 4.B, 17. místo Matěj Haymann 2.C, místo 19. Patrik Staes 2.A
KATEGORI B (6. - 9. třída, 18 soutěžících): skvělé 2. místo Jiří Jindra (8.A), 6. místo Adam Staes (7.B).
Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
Celkové výsledky, zadání 1. dne, zadání 2. dne

aktualizováno: 14.12.2013      fotogalerie      fotogalerie 2


Creative Baltie 2013

skola        V sobotu dne 30.11. se konalo finále soutěže Creative Baltie 2013, kterého se zúčastnili soutěžící z Čech, Slovenska a Polska.
     Mladí programátoři, kteří se s vlastním programem dostali až do mezinárodního finále v Brně, prezentovali své progamy před porotou.
     Opět jsme byli velmi úspěšní v kategorii A (1.-3. třída), kde naši žáci získali medaile: Jan Koška (3.C) získal medaili zlatou, Jonáš Brodec (3.B) medaili bronzovou.
     V kategorii B a C nás zastupovali dívky: v kategorii B (4.-6. třída) Klára Nikitínská (6.A) obsadila místo 7., v kategorii C (7.-9. třída) Lucie Housková (8.A) obsadila 9. místo.
Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

aktualizováno: 1.12.2013      fotogalerie


Setkání baltíků v Praze 2013

skola        V sobotu dne 23.11. proběhlo další z řady setkání s Baltíkem, tentokrát v Praze.
Soutěžilo se v tvůrčím programování, žáci si ve škole a doma vytvořili své programy a pak je prezentovali před porotou v Praze.
Tentokrát nebylo tém plně volné, ale byla temata 2: zpracovat pohádku O slepičce a kohoutkovi (kateogorie A,B podle věku) a hra Minecraft (kategorie C bez ohledu na věk soutěžícícho.
a zde jsou výsledky našich žáků:
Kategorie A: 3. místo Jonáš Brodec, Alex Tušl (3.B)
kategorie B: 8. místo Kristýna Baštýřová, Adéla Petrová (6.A)
Kategorie C: 3. místo Vladimír Divoký, Vojtěch Divoký, Eva Štětinová (5.A), 4. místo Karel Šíma (3.B), 5. místo Adam Primus (3.A), 6. místo Housková Lucie (8.A), Housková Kateřina (5.A), 8. místo Jakub Haymann, Jindřich Zettner, 9. místo Daniel Špaček (4.B), Jakub Franěk (4.A)
Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy

aktualizováno: 25.11.2013     fotogalerie


Povltavské setkání Baltíků 2013

skola        Ve dnech 18. a 19.10. se konal na naší škole již 8. ročník Povltavského setkání Baltíků. Naši mladí programátoři soutěžili s žáky z Prahy, Strakonic, Bíliny, Hodkovic a se studenty gymnázií GJVJ ČB a Gymnázia v Holicích. Celkem se zúčastnilo 50 soutěžících.
    Letos se soutěžilo ve 3 kategoricích a naši žáci si vedli výborně. Tady jsou jejich výsledky:
Kategorie A (2. - 4. třída) - 16 soutěžících:
vynikající 3. místo Jan Koška 3.C, 4. místo Alex Tušl 3.B, 12. místo Jonáš Brodec 3.B, 15. místo Filip Sklenář 3.A
Kategorie B (5. - 6. třída) - 20 soutěžících:
vynikající 3. místo Klára Nikitínská 6.0, 8. Jakub Haymann 5.C, 11. Eva Štětinová 5.A, 15. Kateřina Housková 5.B, 18. Kristýna Baštýřová 6.A, 19. Jindřich Zettner 5.C.
Kategorie C (7. - 9. třída) - 14 soutěžících
vynikající 1. místo Jiří Jindra 8.A, vynikající 2. místo Adam Staes 7.B, 4, místo Jan Zemko 7.B, 6, místo Lucie Housková 8.A
    Všem děkujeme za reprezentaci školy a výhercům blahopřejeme!!
Výsledná tabulka všech soutěžících (s bodováním) ZDE

aktualizováno: 20.10.2013     fotogalerie


ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

Celostátní kolo Mladý programátor 2013

skola       Ve dnech 7. - 9.6.2013 se konalo celostátní kolo soutěže v programování Mladý programátor v Kopřivnici.
    Z naší školy postoupily z regionálního kola 4 týmy v obou kategoriích a po tvrdém tříhodinovém boji se umístily takto:
kategorie A (1.stupeň ZŠ):
vynikající 2. místo Jan Koška (2.C), 5. místo tým Jakub Haymann, Melichar Konečný (4.C), 12. místo Klára Nikitínská (5.C), 13. místo Adéla Paurová (5.C)
kategorie B (2.stupeň ZŠ):
5.místo Jiří Jindra (7.A), 7. místo tým Jan Vlk, Martin Sládek, Miroslav Švarc (9. A) - tento tým se mohl umístit až na 2. místě, bohužel při závěrečném přejmenování jednoho soutěžního programu o tento program přišel, 8. místo Tereza Hovorková (8.A), Adam Staes (6.B), 10. místo Jan Zemko (6.B).
    Všem soutěžídím blahopřejeme k výborným výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.

aktualizováno: 9.6.2013       fotogalerieBaltie 2013 - mezinárodní kolo - Krakov - Polsko


skola        Ve dnech 25. - 28.4. se naši nejúspěšnájší programátoři zúčastnili mezinárodního kola v Polsku v Krakově.
     Konkurence byla velmi vysoká, soutěžili žáci a studenti ze 4 zemí (Česko, Polsko, Slovensko, Bělorusko). Vloni se naši nejlepší soutěžící dostali až na 5. místo.
V letošním roce soutěže náš velký talent Jan Koška z 2. C svou kategorii (1. - 3. třídy) s přehledem a s velkým náskokem vyhrál a přivezl nám velmi ceněnou zlatou medaili!!
I v dalších kategoriích naši žáci nezaostávali a umístili se převážně v první třetině ve svých kategoriích.

     Výsledky kategorie A (1. - 3. třídy, 27 soutěžících)
1. místo Jan Koška 2.C
     Výsledky kategorie B (4. - 6. třídy - 57. soutěžících)
13. místo Adam Staes 6.A, 16. místo Jan Zemko 6.A, 19. místo Jakub Haymann 4.C, 25. místo Melichar Konečný 4. C
     Výsledky kategorie B (7. - 9. třídy - 40. soutěžících)
6. místo jiří Jindra 7.A, 7. místo Jan Vlk 9.A
Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchům!!

aktualizováno: 29.4.2013       fotogalerie       fotogalerie 2


4. ročník Setkání Baltíků v Praze

skola         V sobotu 13.4. se naši žáci zúčastnili tvůrčí soutěže v programování v Baltíkovi v Praze
     Do Prahy se vypravili programátoři, kteří si připravili svůj program doma nebo na kroužcích ve škole. Opět byla možnost programovat jednotlivě nebo v týmech.
     V kategorii A se zúčastnili a takto uspěli žáci:
2. místo Jan koška s programem "Omalovánky", 6. místo Klára Nikitínská s programem "Simpsnovi", 9. místo Kristýna Baštýřová , Adéla Petrová s programem "loterie", 12. místo Vojtěch Divoký , Vladimír Divoký s programem "Robbers", 14. místo Eva Štětinová s programem "Sněhurka" , 15. místo Daniel Špaček s programeme "laboratoř".
      V kategorii B se zúčastnili a takto uspěli žáci:
3. místo Jan Vlk , Martin Sládek, Miroslav Švarc s programem "FastFood", 7. místo Adam Staes s programem "Průzkumník galaxie"
     Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a nejlepším gratulujeme!!!

aktualizováno: 14.4.2013       fotogalerie


Regionální kolo soutěže MLADÝ PROGRAMÁTOR 2013

skola         Ve středu 27.3. se konalo regionální kolo soutěže Mladý programátor, spolupořadatelem byla naše škola. V našem regionu se zúčastnilo 58 žáků ze 4 organizací. Programovali v jedno až tříčlenných týmech. Nejlepší 3 týmy v každé kategorii postupují do celostátního kola, které se bude konat v červnu v Kopřivnici. Dále postupují 3 týmy z celorepublikového porvnání "na body".
     Soutěžilo se ve 2 kategoriích:
      Kategorie A (1. - 5. třída)
postupující: 1. místo Jan Koška 2.C, 3. místo Melichar Konečný 4.C, 4. místo Klára Nikitínská 5. C,
další umístění: 5. místo Adéle Petrová a Kristýna Baštýřová 5.C, 6. místo Vojtěch Divoký Vladimír Divoký 4.A, 7. místo Kateřina Housková Eva Štětinová 4. třídy, 8. místo Filip Walisch Ondřej Velát Domnik Petrák , 9. místo Vojtěch Stanovský Jan Franěk Vavřinec Konečný , 11. místo Rudolf Matoušek Daniel Špaček 3.B
      Kategorie B (6. - 9. třída)
postupující: 3. místo Martin Sládek Miroslav Švarc 9.A, 4. místo Jan Zemko 6.B, 5. místo Kateřina Knížková Lucie Housková Monika Krigarová 7.A, 6. místo Jiří Jindra 7.A,
další umístění: 7. místo Vít Kollarczyk Tereza Hovorková 8.A, 10. místo Adam Staes 6.B, 13. místo Martin Pamětický Martin Hájek Ondřej Vlk 6. třídy, 15. místo Petr Fošum 8.B, 16. místo Jan Vozáry 8.B
     Všem účastníkiům děkujeme za reprezentaci školy a postupujícím blahlpřejeme!!
výsledky

aktualizováno: 10.4.2013       fotogalerie


Krajské kolo soutěže Baltie 2013 - zároveň porovnání celostátní

skola         Ve středu 20.3. proběhlo na naší škole krajské kolo soutěže Baltie 2013, jehož výsledky se promítly do celostátního kola a 5 nejlepších v každé kategorii postupuje do mezinárodního finále, v polském Krakowě (26.4. - 28.4.).
Celkem se zúčastnilo 64 soutěžících.
     Kategorie A - žáci 1. - 3. tříd - výsledky celostátní
1.místo Jan Koška 2.C, 9. Jonáš Brodec (2. v kraji), 11. Tereza Sychrová, 12. Vojtěch Stanovský (3. v kraji) ,..
     kategorie B - žáci 4. - 6. tříd - výsledky celostátní
2. místo Melichar Konečný 4.C, 3. místo Jan Zemko 6.B, 4. místo Adam Staes 6.B., 10. místo Jakub Haymann, 13. místo Ondřej Vlk,..
     kategorie C - žáci 7. - 9. tříd - výsledky celostátní
4. místo Jan Vlk 9.A, 5. místo Martin Sládek 9.A, 6. místo Jiří Jindra,..
Celkové výsledky v kraji
Celkové výsledky v ČR, v jiných státech a krajích,... - na serveru SGP.cz
     Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy a postupujícím přejeme hodné úspěchů v mezinárodním kole.

aktualizováno: 1.4.2013       fotogalerie


Okresní kola soutěže Baltie 2013

skola         Ve středu 27.2. proběhlo na naší škole okresní kolo soutěže Baltie 2013.
Nominováni byli nejúspěšnější žáci ze školního kola ve třech kategoriích. Celkem se zúčastnilo 45 soutěžících.
Kategorie A - žáci 1. - 3. tříd
1.místo Jan Koška 2.C (tento žák byl v celkovém pořadí všech žáků bez rozdílu věku na neuvěřitelném 2. místě!!), 2. místo Ondřej Kalousek (TIB ČB), 3. místo Alex Tušl 2.B
kategorie B - žáci 4. - 6. tříd
1. místo Jan Zemko 6.B, 2. místo Adam Staes 6.B. 3. místo Melichar Konečný 4.C
kategorie C - žáci 7. - 9. tříd
1. místo Tomáš Konečný (gymnázium J.V.Jirsíka), 2. místo Jan Vlk 9.A, 3. místo Martin Rameš (gymnázium J.V.Jirsíka)
Soutěž proběhla v pracovnách informatiky v čase 11.00 - 13.00 hod
celkové výsledky všech soutěžících

aktualizováno: 27.2.2013


Vánoce s Baltíkem

skola       Naši žáci se opět zapojili do Vánoční soutěže s Baltíkem. Z programů, které vytvářeli žáci v kroužcích a hodinách programování v průběhu měsíce prosince, jsme vybrali nejzajímavější a zaslali je do celostátní soutěže.
    Nejlepší výsledky našich žáků:
Kategorie A (1. stupeň ZŠ) - celkem 24 soutěžních programů:
2. místo Jan Koška 2.C, 4. místo tým Vavřinec Konečný, Jan Franěk, Vojtěch Stanovský (5.C), 6. místo Klára Nikitínská 5.C, 7. místo Jakub Haymann 4.C, 10. - 12. místo Daniel Špaček 3.B a Alex Tušl 2.B.
Kategorie B (2. stupeň ZŠ) - celkem 24 soutěžních programů:
3. místo Ondřej Vlk 6.B, 9. místo Adam Staes 6.B.
    Pochvalu zaslouží i Jiří Jindra, Jan Zemko, Ondřej Vlk a Adam Staes, kteří byli členy poroty kategorie A.
    Všem soutěžícím gratulujeme k úspěchům a děkujeme za reprezentaci školy.

aktualizováno: 9.1.2013      VÝSLEDKOVÁ TABULKA


Předvánoční setkání s Baltíkem

skola        V pondělí 17.12. se již tradičně v pracovně přírodopisu uskutečnilo "Předvánoční setkání s Baltíkem", kterého se zúčastnilo téměř 50 dětí se svými rodiči.
    Většina dětí z 1. stupně, které chodí na kroužky nebo na volitelný předmět Baltík, si připravovala programy na téma Vánoce, zima a zimní sporty. Své prográmky předvedli mladí programátoři před svýmí rodiči v pondělní podvečer. Rodiče a kamarádi programy hodnotili a nejlepší prográmky z každého ročníku byly oceněny.
Vyhodnocení:
1. třídy: 1. místo Tomáš Johaník a Michal Kalina, 2. místo Jiří Fencl, 3. místo Šimon Bárta a Matěj Haymann.
2. třídy: 1. místo Jan Koška, 2. - 3. místo Alex Tušl, Michal Dvořák
3. třídy: 1. místo Markéta Nováčková, 2. - 3. místo Rudolf Matoušek, Karolína Nováčková
4. třídy: 1. místo Vojtěch Divoký, 2. místo Jakub Haymann, 3. místo Kateřina Housková
5. třídy: 1. místo tým Vavřinec Konečný, Vojtěch Stanovský, Jan Franěk, 2. místo Michal Gajzler, 3. místo Klára Nikitínská

Program:
    od 16.00 - prezentace žáků z 1. a 2. tříd. Po skončení prezentací je přestávka na občerstvení (maminky prosíme o přinesení malého množství vánočního pečiva) a sčítání hlasů. Dále následuje vyhlášení 3 nejlepších programů z každého ročníku zvlášť a předání drobných cen.
    od 17.30 - prezentace žáků z 3. - 5. tříd. Po skončení prezentací stejný program jako u 1. a 2. tříd. Předpokládaný konec okolo 19. hodiny.
Všichni rodiče a přátelé školy jsou vítáni.

aktualizováno: 17.12.2012      fotogalerie


Předvánoční setkání Baltíků - Strakonice 2012

skola        Ve dnech 7. a 8.12. jsme se zúčastnili předvánočního setkání Baltíků ve Strakonicích.
     Jako již tradičně měli programátoři za úkol první den naprogramovat soutěžní úlohu tvůrčí - na zadané téma a v sobotu dopoledne pak celkem 3 krátké úlohy s jasné danou stukturou. Po obědě pak proběhlo vyhodnocení a předání pohárů a cen nejlepším programátorům.
     Za naši školu soutěžili:
Kategorie A - 1. stupeň (19 soutěžících)
Melichar Konečný skončil těsně pod stupni vítězů - 4. místo, Jakub Haymann 6. místo, Eva Štětinová 9. místo. Všichni skončili v první polovině.
Kategorie B - 2. stupeň (19 soutěžících)
vyníkající 2. místo Miroslav Švarc (9.A), 5. místo Jan Vlk (9.A), Adam Staes 12., Martin Pamětický 14.
     Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
výsledková listina

aktualizováno: 9.12.2012     fotogalerie


CREATIVE BALTIE 2012

skola         V letošní roce se konal další ročník Mezinárodní tvůrčí programátorské soutěže CREATIVE BALTIE 2012. Letos si programy v Baltíkovi 3 připravili a do finále postoupili žáci 2. tříd: Alex Tušl a Jan Koška.
     Oba chlapci postoupili z národního kola do velkého finále v Brně, které se konalo v sobotu 24.11.; zúčastnili se jej mladí programátoři z Čech, Slovenka, Polska, Běloruska.
     Výsledky obou našich soutěžících v kategorii A (1. - 3. třída) byly vynikající:
Alex Tušl z 2.B získal zlatou medaili!!! a věcnou cenu TABLET.
Jan Koška z 2.C získal stříbrnou medaili!! a též jako věcnou cenu TABLET
Gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

aktualizováno: 26.11.2012     fotogalerie


Povltavské setkání Baltíků

skola        Ve dnech 9. a 10.11. se konal na naší škole již 7. ročník Povltavského setkání Baltíků. Naši mladí programátoři soutěžili s žáky z Prahy, Strakonic, Bíliny, Čestic a se studenty gymnázií GJVJ ČB a Gymnázia v Holicích. Celkem se zúčastnilo téměř 50 soutěžících.
    Letos se soutěžilo ve 4 kategoricích a naši žáci si vedli výborně. Tady jsou jejich výsledky:
Kategorie A (1. - 3. třída) - 9 soutěžících:
vynikající 1. místo Jan Koška 2.C, 4. místo Alex Tušl 2.B, 5. místo Jakub Franěk 3.A, 6. místo Tereza Sychrová 3.A
Kategorie B (4. - 6. třída) - 20 soutěžících:
vynikající 2. místo Jan Zemko 6.B, 9. Melichar Konečný 4.C, 11. Adam Staes 6.B, 12. Ondřej Vlk 6.B, 13. Kateřina Housková 4.B, 15. Vladimír Divoký 4.A, 19. Petr Schwarz 4.B.
Kategorie C (7. - 9. třída) - 14 soutěžících
vynikající 1. místo Jiří Jindra 7.A, vynikající 2. místo Lucie Housková 7.A, 6, místo Vít Kollarczyk 8.A
Kategorie D (program Baltie 4) - 5 soutěžících - neměli jsem žádného soutěžícícho
    Pochvalu zaslouží i žáci 9.A Miroslav Švarc a Martin Sládek, kteří se podíleli na práci poroty a děvčata z 7. a 9.A, která spolu s paní učitelkou Adamčíkovou připravila občerstvení pro naše hosty.
    Všem děkujeme za reprezentaci školy a výhercům blahopřejeme!!
Výsledná tabulka všech soutěžících (s bodováním) ZDE

aktualizováno: 11.11.2012     fotogalerie


ŠKOLNÍ ROK 2011/2012

BALTIE 2012 - mezinárodní kolo - Polsko, Varšava

skola
skola
       Ve dnech 17.5. - 20.5. se konalo mezinárodní kolo soutěže BALTIE 2012 na technické univerzitě Politechnika Warszawska v Polsku ve Varšavě. Ve velké konkurenci (účastnilo se 118 týmů - přes 250 dětí - z 5 zemí: ČR, Slovensko, Polsko, Holandsko, Bělorusko) se naši žáci umístili na předních místech!

Kategorie A (1. - 3. třída) (12 soutěžních týmů)
5. místo tým z 3.C Melichar Konečný, Jakub Haymann,
Kategorie B (4. - 6. třída) (61 soutěžních týmů)
5. místo Jiří Jindra ze 6. A, (Jirka měl nejlépe naprogramovanou úlohu číslo 5 ze všech účastníků !)
Kategorie C (7. - 9. třída) (32 soutěžních týmů)
7. místo tým žáků 8.A Jan Vlk, Martin Sládek, Miroslav Švarc
9. místo tým žáků 9. tříd Robert Votruba a Petr Žáček

     Ve Varšavě jsme si prošli a prohlédli Staré město, navštívili interaktivní Centrum Nauki Kopernik a shlédli multimediální show Fonntan Warszawy.
     Všem žákům gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy!!

aktualizováno: 21.5.2012     FOTOGALERIE      FOTOGALERIE


MLADÝ PROGRAMÁTOR 2012

skola        Ve středu 21.3. se konalo krajské kolo soutěže MLADÝ PROGRAMÁTOR ve Strakonicích.
     Do celostátního kola, které se koná 2é.4. - 22.4. v Holicích postupují týmy, které se umístily na prvních 3 místech v krajských kolech a dále týmy, které měly velký počet bodů v nárrodním srovnání.
Naši nejúspěšnější žáci
Kategorie B (6. - 9. třída) se v krajském kole na 2. místě umístil tým žáků z 9.tříd Petr Žáček a Robert Votruba, na 3. místě tým z 8.A Miroslav Švarc, Martin Sládek, Jan Vlk
Kategorie A (1. - 5. třída) krajské kolo 3. místo Jan Zemko z 5.B
     Na základě dobrých výsledků postupují i další žáci z Jihočeského kraje. celkové výsledky

aktualizováno: 2.4.2012     FOTOGALERIE


BALTIE 2012

skola        Dne 26.3. se konalo regionální kolo soutěže BALTIE 2012 na naší škole. Výsledky jsou na soutěžním serveru SGP po zadání odkazu BALTIE 2012 - regionální kolo.

Kategorie C (7. - 9. třída) se v národním srovnání umístil tým žáků 9. tříd Robert Votruba a Petr Žáček na 2. místě, tým žáků 8.A Jan Vlk, Martin Sládek, Miroslav Švarc na 6. místě.
Kategorie B (4. - 6. třída) se v národním srovnání umístil na 3. - 4. místě Jiří Jindra ze 6. A, tým žáků 5.B Ondřej Vlk, Jan Zemko, Adam Staes na 9. místě.
Kategorie A (1. - 3. třída) se v národním srovnání umístil na 1. místě tým z 3.C Melichar Konečný, Jakub Haymann, na 2. místě tým 3.A Vladimír Divoký, Vojtěch Divoký a na 3. místě tým z 1.C Jan Koška, Václav Simandl

Pro postup do poslké Varšavy byli organizátorem nominované oba týmy z kategorie C, a vždy jeden nejúspěšnější tým naší školy z kategorií A a B.

aktualizováno: 27.3.2012


REGIONÁLNÍ KOLO - BALTIE 2012


skola        V pondělí dne 26.3. 2012 se bude konat v prostorách ZŠ a MŠ L.Kuby 48 regionální kolo v soutěži BALTIE 2012.

     Registrace soutěžících bude probíhat od 7.45 - 8.00 hodin v prostorách učeben PC (1. patro nové budovy)

     Účastnický poplatek - 0 Kč.

     Prosíme, aby si všichni účastníci přinesli přezůvky.

Soutěž bude probíhat od 8.15 do 10.15 hodin.

Kde nás najdete

mapa

Další informace o soutěži na stránkách SGP

aktualizováno: 10.3.2012


Baltie 2012 - školní kolo

skola        Soutěže BALTÍK 2012 - školního kolo se zúčastnilo téměř 80 žáků.
     Žáci soutěžili po dobu 2 vyučovacích hodiny, kdy měli naprogramovat vše přesně podle zadání.
     Výsledky jsme připravili jednak pro porovnání všech žáků školy (kromě 1.a 2. tříd, což jsou začátečníci) a dále každou kategorii zvlášť. Nejlepší týmy budou postupovat do dalšího kola, které se bude konat 26.3. na naší škole.
     celkové výsledky
     kategorie 7. - 9. tříd
     kategorie 4. - 6. tříd
     kategorie 3. tříd
     I začátečníci v prvních třídách si soutěž vyzkoušeli a nevedli si vůbec špatně a tady jsou výsledky:začátečníci - 1. třídy

aktualizováno: 28.2.2012


Pokrušnohorské setkání Baltíků – Bílina 2012

skola        Ve dnech 20.1. a 21.1. se naši programátoři účastnili dalšího z řady setkání Baltíků – tentokrát v Bílině. Kromě soutěžení měli možnost vyzkoušet své dovednosti v pájení a modelářství: chlapci si sestavili elektronický model houkačky, modely letadel a katapultu z balzového dřeva.
     Soutěž probíhala již tradičně ve 2 částech –
     1. - programování podle předem pevně daného zadání
     2. - naprogramování příběhu volně na zadané téma.
     Výsledky soutěže:
Kategorii B zcela ovládli naši žáci – 1. místo Jan Vlk (8.A), 3. místo Robert Votruba (9.B), těsně následován na 4. místě Petrem Žáčkem (9.A), 5. místo Martin Sládek (8.A), 7. místo Miroslav Švarc (8.A).
Kategorie A: 7. místo Ondřej Vlk (5.B), 8. místo Adam Staes (5.B).
     Všem našim soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

aktualizováno: 22.1.2012     fotogalerie


VÁNoČNÍ Tvůrčí soutěž v programování

     Tvůrčí soutěže na vánoční či zimní téma se letos účastnili žáci od 1. do 9. třídy. Někteří prezentovali své programy před rodiči 19.12. a nejhezší programy byli zaslány do další soutěže.
     Nejúspějnější byl tým děvčat z 6.A ve složení Lucie Housková, Monika Krigarová a Kateřina Knížková, který vánoční soutěž v kategorii B s programem NÁKUPY vyhrál!!

Kategorie A (22 programů): 4. - 5. místo Kristýna Baštýřová (4.B) s programem Mrazík, 9.-10. místo Adam Staes s programem Sněhové bludiště, 11. - 12. místo Jan Zemko (program Lyžování) a tým Filip Walich a Jan Franěk, 13. místo Martin Hájek, 14. místo Adéla Petrová, 15. místo Vojěch Stanovský a Dominik Petrák, 17. místo Eva Štětinová
Kategorie B: 1. místo Lucie Housková, Monika Krigarová a Kateřina Knížková, 3. - 4. místo Jiří Jindra (program Bruslení)
Kategorie C (Baltie 4): 5. místo Klára Nikitínská 4.B.

aktualizováno: 16.1.2012


Vánoční setkání s Baltíkem

skola        V pondělí dne 19.12. se ve škole sešli malí programátoři od 1. do 6. třídy a svým rodičům prezentovali své prográmky s vánoční tematikou.
     Nejprve od 16 hodin přišli žáčci z 1. a 2. tříd, ukázali, co se na kroužcích naučili a rodiče měli možnost vybrat 3 nejhezčí programy z každé třídy. Po krátké přestávce s občerstvením (výborné pečovi od maminek) bylo vyhodnocení a předání diplomů dětem, jejichž prográmky se rodičům líbily nejvíce.
     Od 17.30 se přišly prezentovat svá dílka děti od 3. do 6. třídy.
A koho rodiče nejvíce ocenili?
1. třídy: 1. - 2. místo Pavlínka Petrová, Alex Tušl, 3. místo Jan Koška.
2. třídy:1. místo Jakub Franěk, 2. místo Lukáš Bednář, 3. místo Jan Novák
3. třídy: 1. místo Kateřina Housková, 2. místo Eva Štětinová, 3. místo Adam Janů
4. třídy: 1. místo tým Vojtěch Stanovský a Dominik Petrák, 2. místo tým Jan Franěk a Filip Walisch, 3. místo Adéla Petrová
5. třídy: 1. místo Jan Zemko, 2. místo Martin Hájek, 3. místo Adam Staes

aktualizováno: 21.12.2011     fotogalerie      fotogalerie 1. a 2. třídy


Setkání Baltíků - STRAKONICE 2011


skola        Ve dnech 9. a 10. prosince se naši mladí programátoři zúčastnili dalšího z řady soutěží s Baltíkem. Tentokrát jsme soutěžili ve Strakonicích.
     Soutěž měla 2 části: první den se programovalo volně na dané téma, druhý den byly 3 úlohy přesné podle zadání.
     Kategorie A: vynikající 4. místo Adam Staes (5.B), 8. Martin Hájek (5.A), 9. Martin Pamětický (5.B), 17. Eva Štětinová (3.A)
     Kategorie B: bronzová medaile pro Jiřího Jindru (6.A), 4. místo Lenka Prennerová (9.A), 6. Petr Žahour (9.B), 8. Tereza Nováková (9.A)
Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

aktualizováno: 13.12.2011     fotogalerie


Tvůrčí soutěž v programování - PRAHA 2011


skola

skola
       V sobotu 12.11 se patnáct programátorů z naší školy (od 3. do 9. třídy) zúčastnilo soutěže v tvůrčím programování v Baltíkovi.
     Soutěžící na svých programech mnohdy pracovali celé měsíce, a ti, kteří vytvořili nejpropracovanější a nejoriginálnější programy, pak mohli stát na stupních vítězů. Ale nestačilo své programy jen dovézt do Prahy; mladí programátoři museli před porotou a diváky své programy v několika minutách předvést, zodpovědět na dotazy a ukázat, co jejich programy umí.
     A konečně se nám podařilo v tvůrčí soutěži tohoto formátu získat medaile i v kategorii starších žáků a to hned dvě!!
     Tým žáků z 9. tříd ve složení Petr Žáček, Robert Votruba a Petr Šílený získal ocenění nejvyšší - zlatou medaili. A hned na 2. místě skončil opět tým z naší školy - žáci 8.A Jan Vlk, Martin SLádek a Miroslav Švarc. Gratulujeme!!
     V kategorii A jsme měli početnější zastoupení ostřílených borců i začátečníků - 4. místo Ondřej Vlk (5.B), 7. místo Vojtěch Stanovský, Jan Franěk (4.C), 8.místo Jan Zemko (5.B), 9. místo Vladimír Divoký, Vojtěch Divoký (3.A), 11- místo Adama Staes (5.B), 17. místo Filip Walisch, Dominik Petrák (4.C).
     Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

aktualizováno: 13.11.2011     fotogalerie     fotogalerie 2


6. ročník Povltavského setkání Baltíků - 2011

skola        Ve dnech 21. - 22.10. naše skola pořádala již 6. ročník Povltavského setkání Baltíků. Opět jsme přivítali naše kamarády i konkurenty zároveň z Prahy, Holic, Bíliny, Strakonic a gymnázia J. V. Jirsíka v Českých Budějovic. Naši zkušenšjší žáci se umístili na předních místech v kategorii A i B, začínající programátoři si vyzkoušeli atmosféru soutěže a jako vždy si všichni odnesli nějakou cenu.
     Poháry a medaile získali: Robert Votruba za 1. místo v kategorii B, Jan Zemko za 2. místo v kategorii A. Gratulujeme!!
     Kategorie A: 2. Jan Zemko (5.B), 6. Adam Staes (5.B), 7. Vojtěch Stanovský (4.B), 9. Eva Štětinová (3.A), 11. Jakub Hayman (3.C), 14. Kateřina Housková (3.B)
     Kategorie B: 1. Robert Votruba (9.A), 6. Petr Žáček (9.B)
     Kategorie C: (Baltie 4), 6. Jan Novotný (9.B)
     Práci v porotě si po boku zkušeněnjších porotců vyzkoušeli žáci 8.A Jan Vlk a Martin Sládek.
     Výsledky všech kategori

aktualizováno: 23.10.2011     fotogalerie


ŠKOLNÍ ROK 2010/2011

VELKÝ ÚSPĚCH NAŠICH MLADÝCH PROGRAMÁTORŮ!

skola        Ve dnech 10. - 12.6. se naši nejlepší soutěžící postupující z celostátního kola účastnili mezinárodního kola v programování v Baltíkovi ve slovenském městě Štúrovo. Soutěže se zúčastnilo 100 soutěžících ze 3 států: Česko, Slovensko, Polsko. Soutěžilo téměř 60 týmů ve 3 kategoriích.

     V kategorii A náš tým ve složení Jiří Jindra a Martin Vodák (5.B) ve velké konkurenci zvítězil!! a přivezl nám opět zlatou medaili! Hoši ve čtvrtek převezmou též ocenění z rukou primátora pro nejúspěšnější žáky základních škol.
     Dále v kategorii A se na krásném 11. místě v mezinárodní konkurenci umístila Lucie Housková (5.B) a na 13. místě Jan Zemko (4.B).
     Kategorii B zcela ovládli naši slovenští konkurenti, nejlepší z českých soutěžících byl náš bývalý žák Martin Rameš - vynikající 4. místo, další nejlepší Čech byl též náš bývalý žák Tomáš Konečný (6. místo). Tým z naší školy ve složení Martin Sládek, Miroslav Švarc a Jan Vlk (7.A) se umístil ve velice silné konkurenci na místě 16.
     Všem našim programátorům blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.

aktualizováno: 13.6.2011    oficiální fotogalerie     fotogalerie L.Kuby     úlohy kategorie A,B


Celostátní kolo soutěže v programování Baltie 2011Ve dnech 13. - 15.5. se na naší škole konalo celostátní kolo mezínárodní soutěže BALTIE 2011.

Zúčastnili se ho postupující soutěžící, kteří prošli koly školními a krajskými.
Soutěží se v kategoriích A (1. stupeň) ZŠ, B (2. stupeň ZŠ a příslušné ročníky gymnázií) - program BALTÍK 3. C (2. stupeň ZŠ a příslušné ročníky gymnázií) ZŠ, D (studenti SŠ) - program BALTie C#
Naše škola hostila přes 90 soutěžících z různých měst (Praha, Strakonice, Holice, Bílina, Brno, Kopřivnice, Třebíč,...)

     Jako již tradičně soutěž zahájil ředitel školy Mgr. Miroslav Kůs, po něm se ujal slova a soutěžící přišel pozdravit náměstek primátora Mgr. Petr Podhola.

Soutěží programovali po dobu 3 hodin soutěžní úlohy dle předem daného zadání.
     Po obědě byli soutěžící rozděleni do skupin a za pomocí GPS procházeli pamětihodnosti města České Budějovice, řešili rébusy a tajenky, které je vedly k ukrytému pokladu. V sobotu 15.3. probíhalo po společném fotografování slavnostní ukončení soutěže s předáním cen.

     A jaké jsou úspěchy našich žáků? V kategorii A jsme měli silné zastoupení pěti soutěžních týmů.
Zde suverénně zvítězil tým žáků z 5.B ve složení Jiří Jindra a Martin Vodák. Na krásném 4 místě se umístil Jan Zemko ze 4.B. Na 6. místě tým děvčat z 5.tříd Lucie Housková a Adéla Dobiášová. Na 8. místě skončil tým Martin Pamětický a Martin Hájek ze 4. tříd a na 13. Matyáš Martinovský z 5.C.
V kategorii B se na krásném 4. místě umístil tým ze 7.A Jan Vlk, Miroslav Švarc a Martin Sládek. Na místě 11. tým 8. tříd Petr Žáčk a Robert Votruba.
V kategorii C jsme měli jediný postupující tým, Jan Novotný, Jan Benda, který skončil na místě 10.
     Všem našim soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.


7 nejlepších týmů z kategorií postupuje do kola mezinárodního, které se koná 10. - 12. 6. v městě Štúrovo na Slovensku.
fotogalerie 1      fotogalerie 2      fotogalerie 3
celková tabulka výsledků     celková tabulka výsledků v Excelu
zadání kaegorie A,B      zadání kaegorie C,D
Podrobnosti o soutěži

Celostátní kolo soutěže v programování Baltík 2011


NOMINACE DO CELOSTÁTNÍHO KOLA na tomto okaze najdete, které týmy postupují do celostátního kola.

ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA DO CELOSTÁTNÍHO KOLA prosíme vedoucí výprav (učitele, rodiče), aby co nejdříve vyplnili závaznou přihlášku.

NAŠI SPONZOŘI
www.czechcomputer.cz www.knizniklub.cz

Účastníci celostátního kola jsou nominování na základě výsledků regionálních kol a to podle klíče:

• Celostátního kola se zúčastní
20 týmů v kategorii A
20 týmů v kategorii B
10 týmů v kategorii C
5 týmů v kategorii D
• V každém regionu postupuje vždy vítěz každé kategorie.
• Další počet postupujících týmů v jednotlivých regionech a kategoriích se procentuálně vypočítá podle počtu zúčastněných týmů (čím více se v regionu soutěžilo, tím více z něj postoupí týmů) – celkem se takto obsadí 17 míst v kategoriích A a B a 8 míst v kategorii C
• Zbylá místa v kategoriích A,B,C budou doplněna týmy, které při zadání kritéria "všechny kraje ČR v kategorii" na serveru SGP dosáhly dalších nejvyšších míst. (aby měly šanci i úspěšné týmy z regionů s menším počtem účastníků)
• V kategorii D postupuje 5 nejlepších týmů podle serveru SGP
• Konkrétní jména postupujících týmů budou zveřejněna do úterý 26.4. do 24.00 hodin

Termín celostátního kola: 13. – 15.5. 2011

Kontakty: l.jandova@email.cz, tel 776592527, zuzana.kocikova@tib.cz

Příjezd účastníků v pátek 13.5. od 15.00 hodin

Ubytování bude přímo ve škole, nocleh ve vlastních spacích pytlích a karimatkách

Strava bude zajištěna v areálu školy: sobotní snídaně, oběd, večeře, nedělní snídaně, bageta a pití na cestu; vše v ceně 250 Kč.

Pitný režim bude zajištěn, ale vezměte si s sebou plastové láhve, do nichž si budete moci nabrat pití. Vezměte si prosím s sebou přezůvky.

Celkový poplatek na soutěž, v němž je zahrnuta i strava, činí 350 Kč na osobu a bude splatný na účet školy 2598735309/0800, variabilní symbol IČ organizace, do zprávy prosím uveďte: BALTIE - a název organizace, za kterou platíte
Platbu proveďte do 9.5.2011

Odkazy:      soutěžní server SGP      soutěže TIB

Předběžný program soutěže:

PÁTEK 13.5.
15:00 – 18:00 příjezd a registrace účastníků na ZŠ L.Kuby
večeře z vlastních zdrojů
20:00 – 21:30 prezentace nesoutěžních prací
22:00 noční klid

SOBOTA 14.5.
8:15 snídaně
9:00 – 9:15 slavnostní zahájení soutěže
9:15 – 10:00 rozdání soutěžních úloh a rozprava
10:00 – 13:00 vlastní soutěž
13:00 – 13:45 oběd
14:30 – 17:00 odpolední program – hra o ČB s GPS
18:00 – 19:00 večeře
19:30 – 21:30 společenské hry
22:00 noční klid

NEDĚLE 15. 5.
8:00 snídaně
8:30 – 8:45 společné foto
8:45 – 10:30 vyhlášení výsledků a závěr soutěže

     Pro účastníky, kteří naši školu ještě nezají: Pokud přijedete vlakem či autobusem, vystupte na hlavním nádraží, nasedněte na trolejbus číslo 2 směr Rožnov. Nejbližší zastávka u školy se jmenuje Náměstí Bratří Čapků. Od tohoto místa Vás již povede mapka

Krajské kolo soutěže v programování Baltík 2011soutez
       Dne 18.4. se uskuteční krajské kolo v prostorách školy.

     Příchod soutěžících: 10.45 - 11.00 hodin "učitelským vchodem" (menší vchod v levé části budovy) z ulice L.Kuby      plánek

     Pro účastníky, kteří naši školu ještě nezají: Pokud přijedete vlakem či autobusem, vystupte na hlavním nádraží, nasedněte na trolejbus číslo 2 směr Rožnov. Nejbližší zastávka u školy se jmenuje Náměstí Bratří Čapků. Od tohoto místa Vás již povede mapka

     Poplatek 50 Kč za účastníka je možné platit rovnou v kanceláři školy v hotovosti.

     Vlastní soutěž bude probíhat ve dvou učebnách informatiky v 1. patře v čase 11.15 - 13.15 hod

     Co si vzít s sebou? Přezůvky, lahev s pitím, propisovačku a chuť soutěžit.

aktualizováno: 31.3.2011     oficiální stránky soutěže


Baltíci v Bílině


skola
      Ve dnech 21.1. a 22.1. se konal 6. ročník soutěže Podkrušnohorské setkání v Bílině.
    Naše výprava v počtu 7 chlapců a 1 dívka soutěžila v programech Baltík 3 a Baltie 4 ve dvou kategoriích.
    V kategorii A se na 4. místě umístil Adam Staes ze 4.B, na 7. místě Tereza Jilková z 5.C a na 8. místě Martin Pamětický ze 4.B,který soutěžil poprvé. Celkový počet účastníků v kategorii A byl 20, umístění našich soutěžících je proto vynikající.
    V kategorii B se o bronzovou medaili postaral Petr žáček z 8.A, těsně následovaný Robertem Votrubou z 8.B. Další naši soutěžící Jan Novotný 8.A - 9. místo, Petr Šílený, Jan Benda - 10. - 11. místo.
    Jak je u "baltíkovských" soutěží zvykem, každý si odnesl nějakou cenu převážně z oblasti počítačové techniky.
Všem soutěžícícm blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

aktualizováno: 24.1.2011     fotogalerie


Vánoční soutěž v programování


skola
      Každoročně se žáci naší školy účastní soutěže o nejhezčí zimní, vánoční program. Letos se školního kola zúčastnilo rekordních 88 soutěžících!! Na základě nominace proty a rodičů, před kterými většina mladších své soutěžní programy prezentovala, postupovalo do celostátního kola celkem 12 programů ze 4 kategorií.
    A nejlepší programy v tomto kole?
    Kategorie A pro žáky 1. - 3. tříd: 1.-2. místo tým Střelci ve složení Vavřinec Konečný, Josef Žemlička 3.C, 7. místo tým Pytláci - Vojtěch Stanovský, Jan Franěk 3.C, 8. místo Kateřina Housková 2.B, 9. místo Monika Kamarýtová 3.B
    Kategorie B pro žáky 4. - 6. tříd: 2. místo Martin Vodák 5.B, 4.místo tým Legaci Adam Staes, Adam Voldán 4.B, 5. místo Eliška Peterková 5.B, 6. místo Jiří Jindra 5.B.
    Kategorie C pro žáky 7. - 9. tříd: 3. místo tým Eights ve složení Petr Žáček, Petr Šílený, Marek Velát 8.B, 6. místo Jan Benda 8.A a Jan Novotný 8.A, 8. místo Miroslav Švarc ze 7.A, 10. místo Jan Vlk 7.A
Všem soutěžícím, kteří se dostali do celostátního kola, děkujeme za reprezentaci školy a všem, kteří na svých programech pracovali a dokončili je, blahopřejeme.

aktualizováno: 24.1.2011


VÁNOCE S BALTÍKEM 2010


skola
      Dne 17.12.2010 se v podvečerních hodinách sešli mladí programátoři spolu se svými rodiči na svátečním posezení s Baltíkem v prostorách školy.
    Účast předčila naše očekávání - své programy přišlo ukázat přes 40 žáků školy převážně z 1. stupně. Musíme poděkovat všem maminkám, které nás zásobily vánočním cukrovím a připravily tak dětem chutné občerstvení v přestávce mezi kategoriemi.
    Rodiče obdrželi hlasovací lístky, na které měli uvést 3 nejhezčí programy v každé kategorii a pomohli tak s výběrem nejlepších programů do celostátního kola.

    Výsledky ankety jsou ZVEŘEJNĚNY. Soutěžící, jehož program se umístil na 1. místě ve své kategorii, si zajistil postup do celostátního kola. Další postupující programy bude hodnotit porota (kromě těchto programů se budou hodnotit i programy těch žáků, kteří se přehlídky nemohli zúčastnit).
    V rámci republiky jsou vyhlášeny tři kategorie: kategorie A pro žáky od 1. do 3. třídy, kategorie B pro žáky od 4. do 6. třídy a kategorie C pro žáky od 7. do 9. třídy.

    Chválíme všechny malé programátory, kteří se nebáli a zúčastnili se této přehlídky programů; všichni totiž museli před více než 100 posluchači své programy prezentovat - předvést je a vysvětlit, jak program funguje a co všechno umí.
    Prohlédněte si program celého setkání a přečtěte si jména všech našich malých programátorů.

aktualizováno: 17.12.2010     fotogalerie


Setkání Baltíků ve Strakonicích


skola
       Ve dnech 10. a 11. 12. se konalo další z řady setkání mladých programátorů; tentokrát ve Strakonicích.
    V pátek soutěžící v průběhu 3 hodin vytvářeli příběh na vánoční motivy a v sobotu je čekalo několik krátkých úloh podle přesně daného zadání. Tentokrát jsme ve Strakonicích "bodovali" a přivezli dvě medaile.
    O první z nich se zasloužil Jiří Jindra (5.B), kerý svou kategorii vyhrál!!
    Druhou medaili převezl Petr Žáček z 8.A, který se umístil v kategorii starších na krásném 3. místě!!
    I další soutěžící v kategorii A si vedli velmi dobře: na 6. místě se umístil Martin Hájek ze 4.A, na 7. místě Adam Staes ze 4.B, který si atmosféru soutěžení vyzkoušel poprvé, Pavel Štětina z 5.A skončil 10. a teprve "druháček" Vladimír Divoký (2.A), který programuje pouhé 2 měsíce, skončil na místě 17.
    Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchům.

aktualizováno: 12.12.2010     fotogalerie     výsledková listina


Creative Baltie 2010

skola       Dne 27.11. se konala mezinárodní soutěž Creative Baltie 2010 pro programátory z Čech, Slovenska a Polska. Obhajoba soutěžních programů v anglickém jazyce probíhala na Fakultě informačních technologií v Brně. Soutěžící v pěti minutách představili svůj program, pak odpovídali na doplňující otázky porotců. Soutěžící i porotci hovořili pouze v angličtině!!
    Naše týmy složené z žáků 8. tříd se umístily na pěkném 5. a 7. místě.
Tým 8.A Petr Žáček, Petr Šílený, Marek Velát skončil se svým programem (akční hrou na motivy seriálu z Hvězdné brány) na 5. místě, tým 8.B Robert Votruba a Filip Nevšímal s programem Cars (hra inspirovaná závody formule 1) se umístil na místě 7.
    Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

aktualizováno: 29.11.2010


Tvůrčí soutěž v baltíkovi - PRAHA 2010

skola       Dne 13.11.2010 se programátoři naší školy účastnili tvůrčí soutěže v programování v Praze.
    Soutěžící před porotou předvedli své programy, které vytvářeli dle vlastní fantazie v průběhu uplynulých týdnů doma i ve škole.
    V silné konkurenci se nejlépe umístil tým chlapců z 8.A Petr Žáček, Petr Šílený, Marek Velát, kteří skončili ve své kategorii těsně pod stupínky vítězů - na 4. místě. Předvedli zde svůj program hru "Červí díra" inspirovaný seriálem Hvězdná brána. Na 6. místě se umístil tým chlapdů z 8.B Robert Votruba, Filip Nevšímal a těsně za nimi tým ze 7.A Miroslav Švarc,Jan Vlk a Martin Sládek.
    V kategorii A se na 6. místě umístil tým ze 4.B Jan Zemko a Ondřej Vlk, na dalších místech začínající programátoři Josef Žemlička a Vavřinec Konečný z 3.C (11. místo) ,Vojtěch Stanovský a Jan Franěk z 3.C (15. místo).
    Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

aktualizováno: 14.11.2010    fotogalerie    fotogalerie 2


Povltavské setkání Baltíků 2010 - 5. ročník

skola       Ve dnech 8. a 9.10 se na naší škole konal 5. ročník Povltavského setkání Baltíků
    Soutěžící z Prahy, Strakonic, z gymnáziích v Holicích a J.V.Jirsíka v Českých Budějovicích si změřili síly s programátory z naší školy. V pátek odpoledne po dobu tří hodin programovali dle své fantazie příběh o dinosaurech v programech Baltík a Baltie 4 C#. V sobotu řešili 3 obtížnější úlohy, které museli naprogramovat přesně podle zadání.
    V kategorii A čest naší školy obhájil Martin Vodák (5B), který svou kategorii vyhrál!! Kromě vyhraného přhrávače MP3 si odnesl diplom a tričko s logem školy
další místa našich začínajících i pokročilých programátorů: 4. místo Adéla Dobiášová (5A), 7.místo Jan Zemko (4B), 10. místo Lucie Housková (5B), 11 místo Ondřej Vlk (4B), dále v této kategorii soutěžili: Jan Franěk (3C), Vojtěch Stanovský (3C) Adam Voldán (4B)
    V kategorii B pro 2. stupeň soupeřili proti žákům z gamnázia naši soutěžící a vedli si následovně: 8. místo Jan Vlk (7A), 10. místo Miroslav Švarc (7A), 11. místo Petr Žáček (8A).
    V kategorii C - jazyk Baltie 4 C# se na 4. místě v konkurenci převážně gymnazistů umístil Jan Benda (8A)
Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

aktualizováno: 9.10.2010     výsledková listina     foto


ŠKOLNÍ ROK 2009/2010

Mezinárodní kolo v Baltíkovi - Kopřivnice

skola       Ve dnech 11.6. až 13.6. se konalo nejvyšší kolo postupové soutěže Baltík 2010 v Kopřivnici za účasti 3 států: České republiky, Slovenské republiky a Polska.
    V letošním roce postupoval z naší školy tým 2 nejúspěšnějších programátorů - Martin Rameš 5.B a Jiří Jindra 4.B. Chlapci ve velké konkurenci skončili na pěkném 8.místě. Náš tým soutěžil v kategorii A - 1. stupeň základní školy. Chlapci pracovali po dobu 4 hodin na třech velmi obtížných úlohách a jako vždy si po vyhlášení výsledků mohli vybrat z řady pěkných a hodnotných cen.
    Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k pěknému výsledku.

aktualizováno: 14.6. 2010     fotogalerie


Celostátní soutěž v programování Baltík 2010


naši sponzoři

foto
     Ve dnech 14. – 16. 5. 2010 se na naší škole uskutečnilo celostátní kolo mezinárodní soutěže v programování BALTÍK 2010.
     Baltík 2010 je mezinárodní soutěž v programování v jazyce Baltík 3 a Baltie 4 C#. Je určena pro děti z obou stupňů základních škol, středních škol a z organizací pracujících s dětmi. Probíhá ve 4 kolech: školním, regionálním, celostátním a mezinárodním.
     Naše škola je spolupořadatelem celostátního kola již podruhé, letos přijelo soutěžit téměř 100 soutěžících z celé republiky, a to těch, kteří úspěšně prošli sítem regionálních kol.

     Soutěž slavnostně zahájil ředitel školy Mgr. Miroslav Kůs, poté soutěžící pozdravila a popřála jim hodně úspěchů vedoucí odboru školství Mgr. Bc. Dagmar Koubová, pozdrav od slovenských soutěžících přinesl Ing. Bohumír Soukup a dále celou soutěží již prováděla hlavní organizátorka Mgr. Zuzana Kocíková. Zahájení se též zúčastnili zástupci našich sponzorů. Vlastní soutěž probíhala v prostorách školy od 9.30 hod. do 14.00

     Soutěžící, kteří programovali buď jednotlivě nebo v týmech, dostali 3 problémové úlohy, na jejichž vyřešení měli 3 hodiny. Hodnotila se jak funkčnost programu, tak i kvalita a přehlednost zdrojového kódu.

     Slavnostní vyhlášení soutěže za účasti zástupců sponzorů firmy Kanzelsberger začlo v neděli 16.5. od 8.30 hod společnou fotografií a pokračovalo předáváním cen nejlepším řešitelům všech 4 soutěžních kategorií.

foto foto foto foto

      A jaké jsou výsledky soutěže?
      Velkým úspěchem pro nás bylo vítězství v kategorii A - žáci naší školy Martin Rameš (5B) a Jiří Jindra (4B) porazili všechny své soupeře!!!
     Kategorii B vyhrál náš bývalý žák, nyní student gymnázia J.V.Jirsíka Tomáš Konečný.
     V kategorii C se na 1. místě umístil Jan Žárský z Kopřivnice
     V kategorii D byl nejúspěšnější Jiří Kučera z TIB Praha.

     Další naši soutěžící: Jan Zemko - místo 9. v kategorii A, Martin Sládek, Miroslav Švarc - místo 15. v kategorii B, Jan Benda - místo 11. v kategorii C. Mimo soutěž se též zúčastnili Jan Vlk a Vojtěch Racek, kterým se podatřilo svými výsledky dostat na pomyslné 6. místo v kategorii B.

     Všem našim soutěžícím děkujeme za reprezantaci školy a postupujícímu týmu do mezinárodního kola v Kopřivnici přejeme hodně úspěchů.

aktualizováno: 16.5. 2010     fotogalerie      fotogalerie 2      vysledky       více o soutěži


Soutěž Baltík 2010 - regionální kolo

skola        Regionální kolo soutěže v programování v Baltíkovi pro Jižní Čechy proběhlo 17.3. na ZŠ Dukelská Strakonice.
     Programátoři, kteří reprezentovali naši školu, museli nejprve projít úspěšně školním kolem.
     Výsledky regionálního kola:
kategorie A: - postupují 2 týmy
1 místo Martin Vodák a Jiří Jindra 113,4 bodů
2 místo Jan Zemko 56,5 bodů
4. místo Ondřej Vlk, Martin Hájek 42,1 bodů
kategorie B: - postupuje 1 tým
4. místo Martin Sládek a Miroslav Švarc 113,7 bodů
6. místo Jan Vlk 106 bodů
10. místo Petr Žáček, Marek Velát, Robert Votruba 78,4 bodu- letošní nováčci!!
     V Jihočeském regionu je velká konkurence a že si naše týmy v porovnání s dalšími v celé republice nevedly vůbec špatně, je vidět podle celkového počtu bodů všech účastníků, kteří se probojovali do regionálního kola
     výsledky kategorie A podle bodů z celé republiky
    výsledky kategorie B podle bodů z celé republiky

aktualizováno: 5.4. 2010     stránky soutěže     fotogalerie


Velikonoční soutěž v programování v Baltíkovi v Táboře

skola         Již potřetí se naši programátoři účastnli Velikonočního setkání v Táboře - ve dnech 31.3. a 1.4.2010.
     První den měli soutěžící naprogramovat několik krátkých úloh na daná sportovní temata, druhý den programovali náročnější úlohu opět na téma sport.
     Čtvrťáci, kteří většinou byli na soutěži poprvé, obsadili 6., 7., 8. místo v kategorii A - 6. místo Pavel Šetina, 7. místo Tereza Jilková, 8. místo Michal Boháč.
     Kategorii B vyhrál 1. místo Jan Vlk, 3. - 4. místo Vojtěch Racek a Martin Sládek.

aktualizováno: 5.4. 2010      fotogalerie      výsledková listina


Vánoční soutěž s Baltíkem - mezinárodní kolo

skola       Již jsme informovali o celostátní soutěži Vánoce s Baltíkem, jejímž námětem byla zima a zimní sporty. Po celostátním kole, kde v kategorii A i B naše týmy obsadily přední místa, následovalo kolo mezinárodní.
    Letos poprvé soutěž pokračovala dále - porovnávalo se 5 nejlepších programů z Čech, Slovenska a Polska; hodnoceny byly porotou složenou ze zástupců českých, slovenských a polských rozhodčí.
    A jak rozhodla mezinárodní porota?
V kategorii A: Martin Rameš (5A) obsadil 1. místo!!, Ondřej Vlk (3B) 4. místo, Jiří Jindra (4B) 5. místo.
    v kategorii B: tým Robert Votruba, Filip Nevšímal, David Mrzena (7B) 2. místo!!, tým Petr Žáček, Marek Velát, Petr Šílený (7A) 3. místo!! a Daniel Žahour (9B) 5. místo.
    Všem soutěžícím gratulujeme, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů v programování.

aktualizováno: 6.2. 2010     výsledky   zjistíte, když zvolíte příslušnou kategorii a stisknete "Filtrovat výsledky"


Školní kolo soutěže v programování BALTÍK 2010

skola       Ve dnech 3.2. a 4.2. se konalo školní kolo soutěže v programování BALTÍK 2010, kterého se zúčastnili žáci od 2. do 9. třídy.
Výsledné pořadí bude známé za 2 týdny.

aktualizováno: 4.2. 2010     soutěžení úlohy kategorie A,B      soutěžení úlohy kategorie C,D


Podkrušnohorské setkání Baltíků - Bílina 2010

skola        Již popáté jsme byli pozváni na soutěž v programování do Bíliny do domu dětí a mládeže.
    Tentokrát se za naši školu zúčastnili začátečníci a mírně pokročilí a za soupeře měli zkušenější programátory z Bíliny, Prahy a Strakonic. Nás reprezentovali a atmosféru soutěže si zkusili: Martin Klomfar (8.B), Marek Velát, Petr Žáček, Petr Šílený a Jan Benda ze 7.A, dále David Mrzena a Robert Votruba ze 7.B
    Kromě programování si žáci v dílně vyrobili jednoduchý model letadla. Druhý den po snídani v elektrotechnické dílně sestavovali chlapci houkačku - poprvé drželi v ruce pájku a téměř 2 hodiny se učili pájet.
    Zde jsou výsledky nejlépe umístěných v kategorii B: 8. místo Petr Žáček, 9. místo Robert Votruba, 10. místo Marek Velát

aktualizováno: 26.1. 2010     fotogalerie 1     fotogalerie 2


Vánoční soutěž s Baltíkem 2009

skola       V rámci celostátní soutěže Vánoce s Baltíkem se letos účastnili žáci 3. - 9. ročníků, kteří svůj program připravovali doma či ve škole po dobu několika týdnů.
    Námětem programů byla zima a zimní sporty a naši žáci byli opět velmi úspěšní.
    V kategorii A: Martin Rameš (5A) obsadil 2. místo, Jiří Jindra (4B) 3. místo, Ondřej Vlk (3B) 5. místo a tým děvčat ze 4B Lucie Housková a Dominika Vlčková 7. místo.
    V kategorii B: tým Petr Žáček, Marek Velát, Petr Šílený (7A) s programem Biatlon obsadili 2. místo, tým Robert Votruba, Filip Nevšímal, David Mrzena (7B) s programem Snowboarding 3. místo, Daniel Žahour (9B) 5. místo a Veronika Michalová (9C) místo 6.
    V každé kategorii soutěžilo téměř 20 programů, takže umístění našich soutěžních programů je vynikající. Všem soutěžícím blahopřejem k pěkným výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.

aktualizováno: 11.1. 2010    další informace     tabulka soutěžících


Vánoční setkání Baltíků ve Strakonicích 2009

skola       Další z řady soutěží s Baltíkem se uskutečnilo 11.12. a 12.12. tentokrát ve Strakonicích.
    Účastnili se převážně začínající soutěžící a to z nižších ročníků. První den soutěžící programovali příběh o historii města Strakonic, druhý den měli za úkol naprogramovat podle zadání 3 krátké úložky.
    A zde jsou výsledky našich soutěžících: v kategorii A - nejlepší 4. místo Jan Zemko (3.B), 7. místo Daniel Geiseder (4.B), 11. - 12. místo Ondřaj Vlk (3.B), Martin Hájek (3.A), 14. místo Jan Stuchlý (4.C), 15. místo Pavel Štetina (4.A)
    V kategorii B nás zastupoval Daniel Žahour z 9.B, který se umístil na pěkném 4. místě.
    Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

aktualizováno: 15.12. 2009     fotogalerie


Baltík v Praze 2009 - tvůrčí soutěž

skola       Ve dnech 20. a 21. 11. se naši mladí programátoři zúčastnili tvůrčí soutěže v programování v Praze. Chlapci několik týdnů připravovali své programy, před porotou pak museli své dílo během 3 minut představit a pak 2 minuty odpovídat na zvídavé dotazy poroty a dalších soutěžících.
    Kdo dokázal nejen dobře svůj program vytvořit, ale i "prodat", ten získal od poroty největší počet bodů a mohl vyhrát herní konzoli NINTENDO.
    V programech se hodnotí složitost a propracovanost programu, originalita nápadu a grafické provedení. A takto se umístili naši soutěžící:
Kategorie A - 16 účastníků z celé republiky - náš tým byl mimořádně úspěšný: 2. místo - Jiří Jindra 4.B a Jan Zemko 3.B, 4. místo - Martin Vodák 4.B
Kategorie B - 24 účastníků z celé republiky: 7. místo - Jan Vlk 6.A, 13. místo - Martin Sládek 6.A, 20. místo - Miroslav Švarc 6.A
Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

aktualizováno: 23.11. 2009   fotogalerie    čtěte více


Povltavské setání Baltíků 2009

skola       Již 4. ročník soutěže v programování se na naší škole konal ve dnech 2. a 3. 10.
Opět jsme přivítali naše kamarády z Bíliny, Prahy, Strakonic a Tábora.
Průběžné pořadí po 1. dnu soutěže Průběžné pořadí po 1. dnu soutěže
    A naše úspěchy?
     Kategorie A - 1. místo Martin Rameš 5.B, 5. místo Martin Vodák 4.B, 6. místo - Jiří Jindra 4.B, 8. místo Jan Zemko 3.B, 15. místo Lucie Housková 4.B.
    KategorieB - 5. místo Šárka Suchanová 7.B, 12. místo Martin Klomfar 8.B.
    Kategorie C - 1. místo Radoslav Hájek 9.B, 3. místo Jan Benda 7.A
Všem soutěžícím gratulujeme a přejeme další úspěchy v programování!!

aktualizováno: 3.10. 2009    celková výsledková listina     fotogalerie     více o soutěži


PROGRAM BALTÍK 3 A BALTIE 4 C#


baltik baltik
Baltík 3


     Programovací nástroj Baltík 3 je výukový multimediální programovací a kreslicí nástroj pro děti a mládež. Baltík rozvíjí logické myšlení a tvořivost.

     Žáci se s pomocí Baltíka naučí ovládat počítač, zvládnou základy práce s textovým editorem, s grafickým editorem, s multimédii, s elektronickou poštou, internetem a také základy algoritmizace a programování.

     Na naší škole v současné době pracujeme s Baltíkem 3 v několika kroužcích pro 1. stupeň a v hodinách informatiky pro 2. stupeň. Baltíka znají již děti od druhé třídy a po zvládnutí programovacího jazyka Baltík 3 začínají pracovat v Baltík 4 .NET, což je moderní objektově orientovaný programovací nástroj, založený na C#, DirectX a .NET, umožňující snadné vytváření 3D aplikací pro Windows (XP, Vista).
Je určen pro děti a mládež (od 11 let).

Baltie 4


Čím je Baltík pro děti atraktivní?     V programech Baltík 3 a Baltie 4 si děti sami vytvářejí vlastní hry, programují vlastní výukové programy, takže se hravou formou učí základy programování a práci na PC.

     Několikrát do roka se zúčastňujeme soutěží po celé republice, naši žáci se zúčastnili i mezinárodních soutěží v ČR, na Slovensku, v Polsku, odkud převezli medaile i poháry za přední místa.

Ukázky programů lze stáhnout na stránkách www.baltie.wz.cz

baltik
výukový program "magnety"


Partnerská školaDigitální vzděláváníNaše úspěchyPráce žákůŠkola spolupracuje