ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, L. Kuby 48, České Budějovice
FAKULTNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA

Výuka informatiky     Výuka informatiky probíhá na naší škole pro všechny žáky od 3. třídy; pracovat na počítači mohou však zájemci již od třídy první a to v kroužcích:
  • Grafika na PC
  • Programování v Baltíkovi (tento předmět mohou mít i jako povinně volitelný od 3 třídy.)

      Při hodinách informatiky žáci pracují s grafikou, textem, tabulkami, naučí se vyhledávat na internetu, pracovat s e-mailovou poštou, s digitální fotografií, prezentovat výsledky svých prací v programu PowerPoint, učí se též základům programování, základům tvorby webu a mnohým dalším dovednostem.

Halloween 4. A


foto foto foto foto

aktualizováno: 3.11.2015     fotogalerie


Veselé vánoce přejí třeťáci


skola         Třeťáci s informatikou v letošním roce začínají. Jak se jim práce daří, můžete posoudit na vánočních obrázcích, které ztvárnili při hodinách IT..

aktualizováno: 18.12.2014     fotogalerie


My se čertů nebojíme.....


skola         Děti 5. ročníku malovaly v hodinách Informatiky v programu Malování svou představu pekla a Mikulášského trojlístku.

aktualizováno: 5.12.2014     fotogalerie 5.A     fotogalerie 5.B


Velikonoce v 3AB


Tak, jak sluníčko už dávno ukazuje jarní počasí, malovaly děti při Informatice jaro po svém. Učily se použít i text v nadpisu a opakovaly práci se soubory a složkami.
foto foto foto foto

aktualizováno: 7. 4. 2014      fotogalerie


ŘEKNI DROGÁM NE!! - 9. třídy


foto foto foto foto

aktualizováno: 14. 3. 2014      fotogalerie


Zimní obrázky v informatice

skola         Informatika ve 3. třídách v lednu patřila práci na zimním obrázku, uložení, mazání souborů a další práci se složkami.
     fotogalerie 3.A
     fotogalerie 3.B
     fotogalerie 3.C

aktualizováno: 27. 1. 2014


Informatika - Vánoce ve 3.A, 3.B

skola        Při hodinách Informatiky se děti ve 3.A a 3.B učily v prosinci malovat a ukládat správně obrázky. Všichni už se moc těší na vánoce....
     fotogalerie prací žáků 3.A
     fotogalerie prací žáků 3.B

aktualizováno: 19.12.201


Pohádky žáků 3. tříd - informatika

skola        Žáci 3.A při hodinách informatiky psali a kreslili "Pohádky o pejscích".


     ZDE se můžete podívat na jejich výsledné dílko.

aktualizováno: 27.3.2012     


Úprava fotografií v programu Zoner Photo Studio 8 - 8. třídy

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto fotoAnimované gify v programu Zoner gif animator - 7. třídy

lavicka havlova_bagova herman_kudlata martincova troupova havlova_bagova2 sejbova polansky


schwachova hranac mikes_szylar2 chroustovsky_budejicky

linhartova_hlizova krepsova svarcova sinaglova_frckovaVýtvarná dílka v programu Zoner Callisto - 7. třídyObrázky vytvořené v programu malování


třída 6.B


třída 6.A


třída 6.CSoutěžeSoutěž: Seznam - najdi, co neznáš


soutez   Vědomostní soutěž pro třídní kolektivy 2. stupně ZŠ a víceletá gymnázia proběhla již podruhé a na naší škole se účastnily téměř všechny kolektivy druhého stupně. Šesťáci vyhledávali odpovědi na rozličné otázky z různých oblastí při hodinách informatiky, starší žáci své odpovědi zjišťovali na internetu ve škole o přestávkách či doma.

JOIN MULTIMEDIA


soutez   Již poněkolikáté se žáci naší školy účastnili celoevropské studentské soutěže o nejlepší multimediální prezentaci Join Multimedia. Úkolem soutěžících bylo zhotovit multimediální prezentaci profesionální kvality v anglickém jazyce.
Letos se zúčastnili 2 týmy:
9. roč. - tým - 25. místo (z asi 200 účastníků)
8. roč. - tým


Svět očima dětí


soutez   Dětskou soutěž pořádá: Odbor tisku a public relations Ministerstva vnitra. Zaměření soutěžních děl v oboru informatiky je na oblast, která může přinést důležité poznatky dětem všech věkových kategorií – trestní odpovědnost dětí a mladistvých. Cílem projektu Svět očima dětí je nejen prevence, ale především rozšíření informovanosti dětí k šesti různým problematikám. Práce našich žáků byly zaměřeny převážně na téma Návykové látky.


Partnerská školaDigitální vzděláváníNaše úspěchyPráce žákůŠkola spolupracuje